Ale ale. Tommy Robinson v Německu provokoval levicové demonstranty. Máme FOTO

22.10.2018 8:46

REPORTÁŽ Oslavy čtvrtých narozenin hnutí Pegida v Drážďanech sice skončily po 16. hodině odpoledne, ale několik desítek policistů si v žádném případě nemohlo oddechnout. Zatímco stoupenci hnutí Pegida vyrazili ke svým domovům, asi 200 levicových aktivistů zůstalo na náměstí Altmarkt a nezávislý britský kontroverzní pravicový publicista Tommy Robinson si řekl, že to nenechá jen tak. Rozhodl se své levicové oponenty provokovat. A toto následovalo...

Ale ale. Tommy Robinson v Německu provokoval levicové demonstranty. Máme FOTO
Foto: Vít Hassan
Popisek: Aktivista Tommy Robinson a sympatizant Antify na narozeninách hnutí Pegida v Drážďanech
reklama

Pamatujete si ještě debatu aktivisty Martina Uhlíře s poslancem Jaroslavem Foldynou (ČSSD) z května tohoto roku, kdy oba muži stáli těsně u sebe a skoro se zdálo, že si chtějí dát pusu, nebo se udeřit hlavami? Podobně to v neděli odpoledne vypadalo v Drážďanech, když končila oslava čtvrtých narozenin antiislámského a antiimigračního hnutí Pegida.

Fotogalerie: - Evropská sametová revoluce před Rudolfinem

Evropská sametová revoluce před Rudolfinem. Europo...
Evropská sametová revoluce před Rudolfinem
Evropská sametová revoluce před Rudolfinem
Evropská sametová revoluce před Rudolfinem
Evropská sametová revoluce před Rudolfinem
Evropská sametová revoluce před Rudolfinem

Anketa

Je dobře, že se v roce 1918 rozpadlo Rakousko-Uhersko?

56%
44%
hlasovalo: 10692 lidí

Mezi hosty byl i britský krajně pravicový nezávislý publicista Tommy Robinson, který ke členům a příznivcům hnutí Pegida promluvil. Poskytl také vyjádření serveru ParlamentníListy.cz, kde se důrazně vymezil proti muslimům. Uznal, že existují skupiny umírněných muslimů, ale ti se podle jeho názoru řídí stejně nebezpečným učením jako muslimové radikální. Řídí se slovy proroka Mohameda, kterého Robinson označil za „vraha a násilníka“.

Když se po šestnácté hodině odpoledne vydalo několik tisíc příznivců hnutí Pegida ke svým domovům, Robinson dostal nápad. Vyrazil k levicovým aktivistům a velkým odpůrcům Pegidy, kteří nešetřili ostrými slovy na adresu hnutí. Prohlašovali, že v řadách Pegidy najdeme neonacisty, kterým je třeba se rázně postavit a říct nahlas, že válečným uprchlíkům je třeba pomáhat a běžence v Německu přivítat.

Robinson došel prakticky až k levicovým aktivistům a příznivcům Antify a začal je provokovat urážlivými gesty. Policisté zjevně situaci neodhadli správně a Robinsona nechali přijít až k jeho odpůrcům. V jednu chvíli se zdálo, že se na Robinsona skoro vrhnou. Dělily je od sebe doslova milimetry.

K žádnému konfliktu nedošlo, ale ne díky Robinsonovi, který je dráždil. Policisté nakonec s vypětím sil zjednali klid a Robinson vyrazil pryč. Policisté, kterých bylo asi 25, se následně snažili zklidnit přibližně 200 levicových aktivistů. Ti zůstávali na náměstí Altmarkt ještě před sedmnáctou hodinou odpoledne. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Vít Hassan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…