Moderátora Takáče zajímalo, zda se státu podaří vybudovat na pozemcích města v Letňanech úřednický areál a jak daleko je hlavní město od dohody s vládou. „Řešení ani ze strany vlády nemáme na stole. Nevíme přesně, co oni vlastně chtějí, a nevíme ani, které budovy chtějí opustit,“ řekl Scheinherr s tím, že teprve až bude znát konkrétní řešení, bude se moci vyjádřit a hledat to nejlepší řešení pro Pražany.
„Co tím chcete získat, není to trochu obchod na trhu: My dáme pozemky, jen když tam nepostavíme pouze vládní budovy?“ rozváděl v tomto tématu Takáč dál debatu. To ale radní pro dopravu odmítá. „Takhle to vůbec být nemá, i když to v posledních týdnech tak mohlo vypadat,“ oponoval Scheinherr.
A zmínil, jak to má vypadat. „Má to být tak, že si řekneme, které budovy chce stát opustit, a co s nimi chce dělat. Pro nás je důležité, aby na Praze 1 nevznikaly žádné další hotely, ale naopak byty pro občany. My pak projednáme s dotčenými městskými částmi, jestli mají nějaké řešení a zda souhlasí...,“ řekl a zopakoval, že čekají, až obdrží konkrétní seznam a návrhy od premiéra Babiše. „Každopádně já budu hájit zájem Pražanů,“ zdůraznil Scheinherr.
Takáče také zajímal Pražský okruh, tedy vnější dopravní okruh okolo města Prahy. „Dnes je pro nás prioritou propojka mezi D1 a D11, ta zařídí, že osm z devíti dálnic bude napojeno na Pražský okruh na D0,“ uvedl Scheinherr s tím, že již mají dohodu s městskými dotčenými částmi, starosty či zastupitelstvy a jednají s Ředitelstvím silnic a dálnic, aby s nimi začali vykupovat pro stavbu pozemky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Česká televize , Pražský okruh , Letňany , Scheinherr , vládní čtvrť
autor: nab
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení
Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary