Týdeník Echo č. 35 přinesl rozhovor s ministrem obchodu a průmyslu Karlem Havlíčkem. Zaznělo tam: „V příštích letech dostaneme 520 miliard korun z evropských strukturálních fondů. Ale u nich je předem určeno, že 75 procent z té nám poskytnuté sumy musí jít do zeleného a chytrého státu.“ Daniel Kaiser, který rozhovor vedl, se následně ptá: „Líbí se vám, že máte takhle svázané ruce?“ Havlíček odpovídá: „Docela mě to štve, a nemůžu s tím mnoho udělat. Ale můžeme připravit investiční projekty, které se zaplatí z evropských peněz.“ Jak byste prosím komentovala ministrovy výroky?
U politiků jsme si zvykli, že v jedné větě sdělí, že sice nesouhlasí, ale projekty jistě připraví. Je navíc obvyklé, že když neumějí své rozhodnutí obhájit, tak řeknou: „To já ne, to Brusel.“ Alibistických politiků máme nejen plný Brusel, ale bohužel je najdeme i v naší vládě. A nyní k meritu věci. Podle Ústavy České republiky musejí politici hájit zájmy státu, svých občanů, národní zájmy, jednat zkrátka ve veřejném zájmu. Kde je hranice, kdy se dopouštějí vlastizrady, nebylo asi doposud dostatečně definováno.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: .
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení
Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary