Alexander Tomský vychválil populismus. Na tom, že politici naslouchají lidem, není nic špatného

13. 8. 2016 8:18

Konzervativní myslitel Alexander Tomský vyjadřuje pochopení pro strach občanů z migrační vlny. Staví proti sobě pohled tzv. „vítačů" a údajných populistických politiků, kteří se snaží naslouchat občanům. Jeho komentář uveřejnila sobotní MF Dnes.

Alexander Tomský vychválil populismus. Na tom, že politici naslouchají lidem, není nic špatného
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Alexander Tomský
reklama

„Odkud se bere ta moralistická, nadřazená a nevzdělaná, často sarkastická povýšenost převažujícího českého komentariátu nad lidmi a politiky odmítajícími přijímat přistěhovalce z muslimských zemí, ačkoli možná reprezentují osmdesát procent občanů?“ ptá se hned na úvod politolog Tomský.  

Připouští, že apel na milosrdenství a potřebu pomoci bližnímu má své opodstatnění, jenže naši humanisté jsou si natolik jistí tímto svým pohledem, že důrazně odmítají jakékoli argumenty protistrany, a to podle nakladatele rozhodně není dobře. „Jistotu své pravdy posilují přesvědčením, že stojí statečně proti sobecké nebo ustrašené většině hloupého, nevzdělaného národa a odporným politickým populistům, kteří chtějí na antiimigrační rétorice vydělat,“ doplňuje nakladatel.

Volání po milosrdenství vůči uprchlíkům podle konzervativního myslitele zaslepilo české humanisty natolik, že zapomínají, že by na prvním místě měla stát rodina, následně komunita, potom i český stát a teprve pak mohou přijít na řadu uprchlíci ze třetích zemí. „Loajalita k vlastní rodině a společenství státu, to je největší lidský kapitál, bez něhož neexistuje soudržná společnost a demokracie,/ zdůrazňuje. Demokratičtí politici by měli vzít v potaz vůli většiny občanů, pokud jde o bezpečnost státu nebo otázky integrace uprchlíků. Občané ze střední a východní Evropy nemají pro integraci migrantů příliš mnoho pochopení, protože vidí, že se na západě starého kontinentu příliš nepodařila. A proč u nás zkoušet něco, co už se jinde nepodařilo?

„Tři věci musí být ponechány volbě obyčejných lidí: manželství, výchova dětí a zákony státu. To je demokracie a žádné mezinárodní smlouvy ani Unie ji nikdy nenahradí,“ uzavírá Tomský. Politici by v těchto oblastech měli naslouchat lidu a chovat se „populisticky“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…