Alexandra Udženija se stala předsedkyní zastupitelů ODS v Praze

10.10.2018 22:20

Předsedkyní zastupitelského klubu ODS v pražském zastupitelstvu se dnes stala místopředsedkyně ODS a zastupitelka Alexandra Udženija. Zastupitelé ODS se také shodli na tom, že budou nadále vyjednávat s ostatními stranami o možné koalici. Novinářům to dnes řekli členové vyjednávacího týmu ODS. Volby v Praze vyhráli občanští demokraté se ziskem 17,87 procenta hlasů a v 65členném zastupitelstvu získali 14 mandátů. O koalici ale vyjednávají především Piráti, Praha sobě (PS) a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL).

Alexandra Udženija se stala předsedkyní zastupitelů ODS v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija
reklama

Kromě volby předsedy klubu se občanští demokraté zabývali také dalším vyjednáváním o možné koalici. „Dívali jsme se na programové priority ostatních stran a hovořili o jejich průniku. Nějaký tam vidět je a v jednáních budeme pokračovat. Oslovíme znovu všechny zvolené strany a chceme ty otázky probrat,“ řekl bývalý primátor Bohuslav Svoboda.

Mezi stranami, které chce ODS oslovit, je také Praha sobě poslance a starosty Prahy 7 Jana Čižinského, který opakovaně řekl, že s ODS jednat nebude. „Musíme oslovit i pana Čižinského, je to naše povinnost. Nám dala důvěru největší část voličů a musíme se všemi stranami jednat. Domnívám se, že je to povinností i těch druhých jednat s námi,“ řekl Svoboda. „Naši politiku neurčuje pan Čižinský,“ dodal předseda pražské ODS Tomáš Portlík. ODS chce při vyjednávání hovořit například o dopravě a situaci na trhu s byty.

Do vyjednávacího týmu ODS, který tvoří Udženija, Svoboda a Portlík, se rozhodnutím klubu připojí ještě starosta Běchovic Ondřej Martan a Zdeněk Zajíček.

Piráti, PS a Spojené síly se dnes na magistrátu sešli k prvnímu trojstrannému jednání. Jako první řešili zástupci jejich expertních týmů téma dopravy. Strany se shodly na rekonstrukci Libeňského mostu. O koaliční jednání zatím nejde, účastníci zatím diskutují o svých programech.

Volby v Praze vyhrála právě ODS. Piráti se umístili druzí se ziskem 13 mandátů. Praha sobě získala rovněž 13 mandátů, stejný počet křesel mají i TOP 09 a STAN. ANO skončilo na pátém místě se 12 zastupiteli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

14:11 Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

„Je třeba obnažit, demaskovat, co jednotlivé politické subjekty navrhují. V tomto případě Piráty, pr…