Alfa samci ve vedení, hranice přežití, údolí smrti. Vondra s Pečinkou v předvečer sjezdu věštili budoucnost ODS

15.01.2016 22:51

ODS bývala kdysi nejsilnější stranou České republiky, ale dnes ji lze z hlediska politické síly získané ve volbách srovnat např. s lidovci. O víkendu čeká stranu další volební kongres a její současný šéf Petr Fiala věří, že strana znovu začne posilovat. Má pravdu? V pátečních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali bývalý místopředseda strany Alexandr Vondra a komentátor Reflexu Bohumil Pečinka.

Alfa samci ve vedení, hranice přežití, údolí smrti. Vondra s Pečinkou v předvečer sjezdu věštili budoucnost ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil, Petr Fiala a Zbyněk Stanjura

„Je to kongres, kde se ODS může poprvé nadechnout. Před dvěma lety se předsedou strany stal Petr Fiala a plnil především manažerskou roli. Současný kongres nebude zlomový, ale Petr Fiala musí v následujících dvou letech ukázat, jestli je schopen straně dát širší rozměr. Pokud chce být strana ODS stranou budoucnosti, bude potřebovat v příštích volbách získat 13 až 15 procent hlasů. Pan Fiala musí tu stranu rozkročit, jinak z ní zůstane jen strana nostalgie,“ varoval Pečinka.

Fiala má dva roky na to, aby stranu přiblížil různým společenským proudům a je otázka, zda se mu to podaří. Výhodu má v tom, že je ODS dobře zakořeněna na komunální úrovni. Ale teď je otázka, jestli budou mít tito úspěšní komunální politici odvahu jít do vyšších pater politiky.

„Já mám pocit, že to teď ve straně skutečně šlape,“ hlásil Vondra přímo z Ostravy. Petr Fiala provedl ODS údolím smrti a toto je počátek cesty vzhůru,“ pokračoval politik. Pečinka ale přidal jedno varování. „Myslím si, že ODS má dnes ve vedení příliš málo alfa samců, je to hranice přežití,“ konstatoval host.  

Vondra ale trval na tom, že ODS tyto lidi má a láká další. Dobrým příkladem může být někdejší policejní prezident Martin Červíček, který se rozhodl opustit policii a politicky bojovat v barvách ODS. A Pečínka v tom dal Vondrovi za pravdu. Bude ale záležet na tom, jakou strategii strana zvolí pro příští dva roky. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

9:45 Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel

V příštích týdnech bude v Bruselu dominovat téma pro období po roce 2020. Že budou diskuze skutečně …