Aliance pro budoucnost představila svůj volební program

19.05.2021 13:54

Aliance pro budoucnost, která před podzimními sněmovními volbami sdružuje šest politických subjektů, chce voliče oslovit pravicovou politikou. Slibuje podporu českých firem a živnostníků, snižování daní nebo ochranu práv zvířat a podporu zelených projektů. Zástupci APB to sdělili na dnešní tiskové konferenci, na které představili svůj program.

Aliance pro budoucnost představila svůj volební program
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aliance pro budoucnost představila svůj program do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021

„Zatímco státní sektor jen spotřebovává, soukromý sektor na to musí vydělat. Věříme, že jen účinná podpora našich živnostníků, malých, středních, velkých, ale zejména českých firem, je cestou, jak naši zemi vyvést z krize,“ říká Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost.
 
Volební průzkumy Alianci přisuzují podporu okolo 1,5 procenta voličů a o něco vyšší volební potenciál, který zatím nezahrnuje ostatní členy aliance. Cílem Aliance pro budoucnost je ve volbách do Poslanecké sněmovny získat alespoň 5 procent hlasů a nejméně 8 mandátů.
 
 
„Naše Aliance pro budoucnost aktuálně sdružuje osobnosti ze šesti politických subjektů – podporovatelů, které v několika minulých volbách měli podporu mezi polovinou až jedním procentem. Čistě matematicky je tedy 5 procent velmi reálných. Podporovatele Aliance jsme vybírali tak, aby se jejich voliči nepřekrývali, ale naopak doplňovali. Na naší kandidátce tedy budou osobnosti z vedení politických stran s velkými lidskými i praktickými zkušenostmi z podnikání, zemědělství, sportu, zdravotnictví, vedení municipalit i ti, kteří apelují na bezpečnost státu a vlastenectví. Nejedná se tedy o politický ‚slepenec‘ pro účely voleb, ale o promyšlený politický projekt,“ doplňuje Pavel Sehnal.
 

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 18.5.2021)

3%
hlasovalo: 16946 lidí
 
„Každé naše rozhodnutí s sebou nese odpovědnost, ale i svobodu a určuje, kam se naše životní cesta bude ubírat. Často je snazší nechat za sebe rozhodovat jiné s vidinou pohodlí, že ponesou odpovědnost, ale čím více se vzdáváme odpovědnosti za svá rozhodnutí, tím více umožňujeme jiným lidem řídit naše životy a určovat naši životní cestu. Nepokračujme v tom, že dnes stát určuje kvalitu naší zdravotní péče, rozdělování důchodů, vzdělání našich dětí. Je třeba omezovat sílící vliv státu, ne svobodu jedince,“ doplnila Michaela Rojtová ze Strany konzervativní pravice – Řádu národa.
 
Jako velké téma vnímá Aliance pro budoucnost vzdělávání. V případě vstupu do Sněmovny plánuje aktivně zapojit zaměstnavatele do praktické výuky. Chce podpořit další rozvoj soukromého školství, které by dokázalo vnést do vzdělávání konkurenci. Co se týče sportu, chce se APB zaměřit na změnu podpory pohybu dětí i dospělých. 
 
„Pandemie covidu-19 ukázala význam zdatnosti a odolnosti obyvatel. Proto budeme podporovat všechny aktivity vedoucí k zvyšování zdatnosti a odolnosti obyvatel. Jen zdatný a odolný národ bude zdravým národem,“ uvedl Zdeněk Kubec, předseda Zdraví Sport Prosperita a bývalý sportovní reprezentant a trenér. 
 
 
Za zemědělství, ekologii a energetiku ručí v Alianci pro budoucnost Agrární demokratická strana. „Jsme jedinou stranou v širokém politickém spektru, která aktivně stojí za českými zemědělci a známe jejich problémy. Sám podnikám v zemědělství již několik let a vím, že zemědělství je v programech politických stran na naprostém chvostu,“ deklaruje Pavel Šrámek, bývalý poslanec a generální ředitel americké společnosti General Mills International pro Východní Evropu a dnes podnikatel v zemědělství.
 
Prioritou Aliance jsou daňové změny. „Peníze se z přebujelého aparátu musí přesunout zpátky k firmám a daňovým poplatníkům v České republice, stát není dobrý hospodář,“ kritizuje současné daňové zákony Pavel Sehnal.
 
 
Aliance pro budoucnost se ve svém programu také aktivně věnuje ochraně zvířat, které má na starosti Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT. „Naším jednoznačným cílem je být hlasem těch, kteří nemohou být vyslyšeni. Jasně prosazujeme zlepšení zacházení se zvířaty, větší kontrolu chování zvířat a lepší vymahatelnost práva a postižitelnost špatných chovatelů,“ uvedl předseda DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT Jiří Anderle.
 
 
„Pravicová alternativa na české politické scéně jasně chybí. Ani ODS, která se deklaruje jako pravicová strana, nemá jakýkoliv zájem na snížení vlivu státu. Z velkých pravomocí státu naopak stále těží, a to je pro mě jako pravicového voliče neodpustitelné. Díky projektu Aliance pro budoucnost hlasy pravicových voličů v koši neskončí,“ dodává na závěr Pavel Sehnal.
 
Projekt Aliance pro budoucnost sdružuje politiky bývalé Občanské demokratické aliance, Agrární demokratické strany, Strany konzervativní pravice – Řád národa, Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT a nově se také přidalo hnutí Zdraví Sport Prosperita a Starostové pro kraj.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

20:52 Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

Když Jan Skopeček vstupoval do ODS, byl ještě předsedou strany Václav Klaus. Zažil éru „rozkračování…