Americký konzervativec k Ukrajině: Strašná propaganda USA. Hrozí zkáza světa. A vysoký generál, který pobavil publikum

28.07.2014 9:47

Spisovatel a novinář, někdejší náměstek ministra ve vládě Ronalda Reagana Paul Craig Roberts se ve svých dvou posledních komentářích publikovaných na paulcraigroberts.com ostře pouští do americké zahraniční politiky. Obviňuje Washington a západní média z šíření lživé propagandy a snahy rozpoutat třetí světovou válku.

Americký konzervativec k Ukrajině: Strašná propaganda USA. Hrozí zkáza světa. A vysoký generál, který pobavil publikum
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama
reklama

Roberts ve svých dvou posledních komentářích kritizuje západní média za to, že dávají prostor americké propagandě démonizující Rusko. „Washington se snaží udělat z Putina novodobého Stalina a Hitlera. Je to obvyklý postup naší zahraniční politiky v případech, kdy se nám někdo znelíbí, protože nepostupuje podle našich not. Je neštastné, že média v USA i Evropě k šíření této propagandy poskytují tolik prostoru. To nakonec může vést k rozpoutání bezprecedentního konfliktu s Ruskem, který by svět uvrhl do zkázy,“ nastínil Roberts své vize do budoucnosti.

Předběžné plány na vedení války s Ruskem jsou podle jeho informací v podstatě připraveny. „Vrchní velitel sil NATO v Evropě generál Philip Breedlove se v posledních dnech zabýval shromážděním válečného materiálu při hranicích s Ruskem, aby mohla v případě potřeby vojska NATO okamžitě zasáhnout. Další americký generál Martin Dempsey zase přirovnával na aspenském diskuzním fóru Putinovu agresi ke Stalinově invazi do Polska v roce 1939 s tím, že ruská zahraniční politika ohrožuje celý svět,“ všímá si Roberts signálů, které dávají jeho obavám z válečného konfliktu jasné kontury.

Celý článek v angličtině si můžete přečíst ZDE.

„Přítomné publikum se v průběhu Dempseyho příspěvku dobře bavilo. Zejména, když tvrdil, že od roku 1939 se jedná o první případ, kdy se jedna země snaží vojenskou silou ovlivnit dění v zemi svého souseda. Někteří z přítomných to nevydrželi a vyprskli smíchy. Nejspíš si vzpomněli na válečná dobrodružství americké armády v Srbsku, Afghánistánu, Somálsku, Pákistánu, Jemenu, Sýrii a Libyi. S Dempseym to však nic neudělalo. Je vidět, že má hroší kůži či extrémně krátkou paměť,“ zmiňuje pokrytectví amerického generála Roberts.

Válečná mašinérie ve Washingtonu se podle Robertse dala do pohybu. Podle jeho názoru existuje pouze jediná možnost, jak zhoubné válce zabránit. „Celý případ musí okamžitě začít řešit OSN. Na rozdíl od Washingtonu totiž Putin chce seznámit svět s důkazy, že vše není tak, jak tvrdí Obamova vláda. Putin by mohl dát na mezinárodní půdě najevo, že nebude nadále tolerovat provokace a obviňování své země bez předložení patřičných důkazů. Vládám amerických vazalů v Evropě, Kanadě a Austrálii musí být dáno na srozuměnou, že pokud budou i nadále bezhlavě podporovat americkou zahraniční politiku namířenou proti Rusku, ponesou zodpovědnost za vyvolání třetí světové války,“ nebere si Roberts servítky.

V následujícím komentáři Roberts zmiňuje, že se k němu dostal e-mail odeslaný z tiskového oddělení amerického ministerstva přinášející údajné důkazy o ostřelování Ukrajiny z ruského území. „V posledních dnech byla tisková mluvčí americké vlády Marie Harf doslova bombardována novináři, kteří po Obamově administrativě požadovali hmatatelné důkazy. Dostávalo se jim strohého vyjádření, že žádné důkazy zatím nejsou k dispozici. A potom přijde jeden obyčejný e-mail s pár fotkami. Takhle to přece nemůže fungovat. Americká vláda by měla uspořádat velkou tiskovou konferenci za přítomnosti ministrů a vojenských expertů, kteří by byli připraveni odpovídat na dotazy médií,“ podivuje se Roberts způsobu prezentace údajných důkazů.

Celý článek v angličtině si můžete přečíst ZDE.

„Pokud by měl Washington k dispozici skutečné důkazy, nemohl by vše řešit přes jeden e-mail. V prvé řadě by si pozval ruského velvyslance, aby mu ostřelování Ukrajiny ruskými vojskem vysvětlil. Nic takového nenastalo. I tento e-mail je tedy třeba brát jako další důkaz pokračující propagandy a démonizování Ruska s cílem nasadit mu psí hlavu a připravit si půdu pro vojenské řešení problému. Obrázek nebezpečného Ruska je v podstatě dokončen. Veřejnost je spravedlivě rozhořčena a my stojíme jen malý krůček od rozpoutání ničivého válečného konfliktu,“ varuje Roberts.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…