Americký novinář: Zeman mohl vztah se Schapirem urovnat, ale víte, kam ho posadil při slavnosti...

30.10.2015 15:55

Americký novinář Erik Best se na webu Final Word vyjádřil k rozepřím mezi prezidentem Milošem Zemanem a americkým velvyslancem Andrewem Schapirem. Ten totiž v rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že i když má na Hrad „zavřené dveře“, jeho akcí se účastní. A Zeman na to reagoval v Blesku, že zavřel pouze dveře své pracovny.

Americký novinář: Zeman mohl vztah se Schapirem urovnat, ale víte, kam ho posadil při slavnosti...
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best
reklama

Velvyslanec USA Andrew Schapiro je se svým vztahem s Hradem spokojen, alespoň tak uvedl v rozhovoru pro Radiožurnál. Dodal, že i přes zavřené dveře se zúčastnil slavnostní akce.

Zeman na to reagoval v rozhovoru pro Blesk.cz, kde upřesnil, že Schapirovi zavřel pouze dveře své pracovny, nikoliv celého Hradu. To by totiž Schapiro nemohl ani do „zahrady Pražského hradu jako turista“. Na předávání státních vyznamenání jej ale pozval. A usadil ho až na samý konec Vladislavského sálu.

„Zeman mohl rozhovor a včerejší udělování státních vyznamenání využít k tomu, aby vztahy s velvyslancem spravil, záměrně to ale neudělal,“ míní Best a srovnává Schapira s bývalým velvyslancem USA pro Rusko Michaelem McFaulem.

„Tento specialista na revoluce byl dva roky americkým velvyslancem v Rusku. Putin a jeho kumpáni byli nadšení, že ho tam mají, protože se do něho mohli strefovat pokaždé, když chtěli Washingtonu něco vzkázat,“ vysvětluje Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…