Americký podnikatel varuje: EU umírá, braňte si svou kulturu

07.06.2019 7:58

Šéfredaktora Lidových novin Istvána Léka zaujal rozhovor s jedním z velkých dárců Republikánské strany v USA Kennethem Abramowitzem. Ve svých 68 letech varoval veřejnost, že západní způsob život je ohrožen. Ohrožují ho prý komunisté, kteří by rádi kontrolovali celou společnost, ale také radikální islamisté. Třetí riziko údajně představuje globalizace a s ní spojená Evropská unie.

Americký podnikatel varuje: EU umírá, braňte si svou kulturu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Kenneth Abramowitz v rozhovoru pro server Neokohn.hu tvrdí, že je Západ ohrožen, a to hned ze čtyř směrů. Z rudého směru ho prý ohrožují komunisté, kteří by rádi ovládali a kontrolovali celou společnost a potlačili tak svobodu jedince.

Druhé ohrožení Západu prý přichází ze zeleného směru. Abramowitz tím však nemyslí činnost ekologických aktivistů. Naráží na islámské radikály, kteří se podle jeho názoru pokoušejí západní společnost proměnit. Pokud se zelený a rudý proud spojů, bude prý se Západem opravdu zle. Jisté náznaky jejich sblížování Abramowitz už vnímá.

Třetím problémem, který může oslabit Západ, je podle donátora Republikánů globalizace a organizace jako EU, které přehlížejí zájmy národních států. „Abramowitz považuje Evropskou unii za umírající organizaci, protože svým občanům prý není schopna zajistit fyzickou ochranu, nevykazuje výrazný ekonomický růst a nedokáže ochránit ani vlastní kulturu,“ napsal Léko.

Abramowitzovi se však také zdá, že východní část EU je přece jen o něco odolnější, svou kulturu si víc brání. Předpokládá proto, že se postupem času nemalá část obyvatel Západu přestěhuje do této části světa.

Čtvrté riziko představuje izolacionismus a přesvědčení některých občanů, že se mají starat jen a pouze o svou zahrádku a vše ostatní, včetně dění ve světě, se jich netýká.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

21:31 Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

Hostem v pořadu Štrunc! žurnalisty Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl komentátor týdeníku Reflex B…