Americký spisovatel se ozval na podporu „nespravedlivě odsouzeného“ kritika islámu

28.05.2018 8:24

Americký spisovatel a publicista Bruce Bawer kritizuje zatčení a odsouzení britského kritika islámu Tommyho Robinsona. Podle jeho názoru se mu nedostalo spravedlivého procesu, na který má přitom nárok každý islámský radikál.

Americký spisovatel se ozval na podporu „nespravedlivě odsouzeného“ kritika islámu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Odtud imám káže

„Do Londýna jsem zavítal, když jsem byl ještě hodně mladý, a mohu říci, že žádné jiné evropské město na mě nemělo takový vliv. Ostatně bez celé Velké Británie by nevznikla žádná americká deklarace nezávislosti. Bohužel v posledních letech se tato země od hájení svobody odklonila. Zakázaný vstup do ní mají kritici islámu Robert Spencer a Geert Wilders. Britský kritik islámu Tommy Robinson je pod soustavným tlakem policie, úřadů a soudů.“

Podle Bawera je zřejmé, že si britské úřady přejí, aby Robinson opustil zemi, či byl zabit džihádisty. „Tento pátek započala jeho životní dráha další kapitolu. Přímo na ulici v Leedsu byl Robinson zatčen za to, že přenášel na Facebooku on-line video ze soudní budovy, kde byli právě přítomni členové muslimského gangu, který za několik let své existence znásilnil stovky malých bílých děvčat,“ píše americký spisovatel, který žije již dvacet let v Evropě.

Celý text v angličtině je ZDE.

Po svém zatčení byl Robinson předveden před soudce, který jej poslal na třináct měsíců do vězení. „Mezitím také soud nařídil médiím, aby o tomto případu neinformovala: Některá z nich zprávy o případu stáhla. To samé potom ze strachu udělali na sociálních sítích i někteří řadoví občané země. Je paradoxní, že ve Velké Británii mají i ti největší násilníci a islamisté nárok na spravedlivý proces, ale Tommy Robinson se ničeho takového nedočkal.“

„Je děsivé, jak rychle byl Robinson odsouzen. Já sám jsem byl v průběhu let několikrát vystaven násilí ze strany islámských radikálů. Ale nebylo to tak děsivé jako to, když je porušována svoboda a spravedlnost ze strany britských institucí,“ podivuje se Bawer nad tím, že rychlý soud je součástí kampaně. „Jeden můj nejmenovaný zdroj mi prozradil, že něco podobného se už chystalo delší dobu,“ prozrazuje Bawer.

Za jedno z mála pozitiv celého případu považuje americký spisovatel reakce veřejnosti. „Vzbudili se už i ti, kteří dlouho zůstávali apatičtí. Robinsonovo rychlé odsouzení kritizují už i ti, kteří jinak nepatří mezi jeho příznivce. V sobotu se tisíce lidí shromáždily v Londýně, aby vyjádřily své znepokojení. Ale to stále nestačí. Nechápu, proč se do celé této záležitosti nevložila nějaká známá osobnost, která má větší vliv. Ovládli snad britskou společnost zbabělci? Na tuto otázku už brzy získáme odpověď.“


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

16:50 Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

V Bruselu se začátkem týdne konala Konference o národním konzervatismu (NatCon), tu se bruselské úřa…