Aňa Geislerová, to nejhorší, co čeká Hamáčka. Ten složí funkci

05.05.2021 9:52

Zatímco opozice v Poslanecké sněmovně častuje ministra vnitra Jana Hamáčka výkřiky o vlastizrádcích, umělci se s ním na sociálních sítích pářou ještě méně a rovnou nabádají k jeho zatčení. Například herečka s plány na studium práv (po dodělání maturity) Anna Geislerová v tomto duchu vybízí k aktivitě Policii České republiky.

Aňa Geislerová, to nejhorší, co čeká Hamáčka. Ten složí funkci
Foto: Repro ČT
Popisek: Herečka Ana Geislerová v Interview ČT24
reklama

Anketa

Komu víc věříte?

hlasovalo: 14656 lidí

Herečka Anna Geislerová koncem roku 2018 při jednom z mnoha kavárenských pozdvižení kvůli Miloši Zemanovi napsala na sociální sítě: „Můžete už s tím něco udělat? Tyhle ostudný a skutečně pro naši zemi destruktivní Zemanovy výstupy se nesmí opakovat. Ten člověk nejedná v našem zájmu. Já si snad dodělám maturu a práva..., ale doufám, že se to vyřeší rychleji a jednodušším způsobem.“

Není známo, jak hereččin plán na dokončení středoškolského vzdělání a studium Právnické fakulty pokračuje, ale faktem je, že od té doby častěji produkuje glosy z oblasti práva, především trestního (tedy výzvy, koho a proč zavřít).

Do občanského práva zabrousila třeba v srpnu 2019 při Prague Pride svou úvahou z oblasti rodinného práva: „Někdo snad křesťanům upírá jejich práva? Naopak ‚křesťani‘ upírají LGBT právo na uzavření manželství“.

Ombudsmanu Stanislavu Křečkovi se adeptka právních věd posmívala, že „Křeček je jméno odvozeno od křečovitosti nebo podle tupého hlodavce“.

V trestním právu je jejím největším oblíbencem ministr vnitra Jan Hamáček. Nedávno se na něj rozzuřila kvůli zásahu policistů proti občanovi bez roušky v Uherském Hradišti. „Rezignuj, odpornej Hamáčku, tohle je tvoje vizitka,“ napsala k záběrům ze zásahu.

Ještě dříve doporučovala, aby byl ministr vnitra, kterého nazvala „Svetříčkem“, umístěn do doživotní karantény.

Nyní se vyjádřila k aktuální kauze Vrbětice, konkrétně k senzačním odhalením novináře Janka Kroupy, podle kterého chtěl ministr vnitra „vyměnit“ ututlání ruského podílu na výbuchu muničáku za milion vakcín Sputnik. Sám novinář to nazval jako „šílený plán“ a trvá na tom, že ministr jej chtěl provést, i když sám Hamáček to popírá.

Aňa Geislerová má ale jasno, komu věřit. A na protistranu rovnou posílá orgány činné v trestním řízení. „A mohl by už někdo Hamáčka zavřít???“ prosí na facebooku.

Pokud by nevyšel trestněprávní postih, mohli by jej prý aspoň odvolat, nebo vyslechnout. Z hlavy prý umělkyni napadlo, že by to mohla učinit policie.

Pro Annu Geislerovou i další zájemce studií práva dodejme, že pravomoc odvolat ministra má dle čl. 74 Ústavy ČR prezident republiky na návrh předsedy vlády, policejní složky v tomto směru oprávněny nejsou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

22:25 Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

REPORTÁŽ Lhaní ohledně padlých při karpatsko-dukelské operaci. Pomník vlasovcům v Řeporyjích. Odstra…