Analytička protibabišovského webu: ČSSD je existenčně ohrožená jako nikdy

13.03.2015 20:45

Sociální demokracie nikdy nebyla v tak akutním existenčním ohrožení, jako je tomu dnes. Alespoň si to myslí analytička serveru Echo24.cz, který je silně zaměřen proti Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO, Lenka Zlámalová. Poukazuje přitom na slova staronového předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, který v posledních měsících prý často opakuje větu: "Pokud se budeme sami poškozovat vnitřními konflikty a nedáme si pozor, skončíme jako ODS."

Analytička protibabišovského webu: ČSSD je existenčně ohrožená jako nikdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Znovuzvolený předseda ČSSD Bohuslav Sobotka kráčí na podium

Zlámalová tvrdí, že pravicová lekce, jak se z ODS, která ještě v roce 2006 měla 36 procent hlasů, stala malá strana s podporou kolem sedmi procent, má odstrašující sílu.

Podobnou, jako propad TOP 09 po ostrém osobním střetu mezi exprimátorem Prahy Tomášem Hudečkem, pomýšlejícím na místo v nejužším vedení, a jeho náměstkem Jiřím Vávrou.

Podle Zlámalové není pravdivé často opakované klišé, že k Babišovi se přesunuli hlavně zhrzení voliči pravice. "Už podrobnější analýzy předčasných voleb v roce 2013 ukazovaly, že ANO posbíralo podobné počty bývalých voličů sociální demokracie, ODS, topky,“ tvrdí s tím, že různé průzkumy znovu potvrzují, že hnutí ANO přetahuje voliče ze všech stran.

Zlámalová si také všímá toho, že Babiš už před delší dobou přestal útočit na ODS i TOP 09 a hlavním terčem je pro něj sociální demokracie, jejímuž ostřelování věnoval podstatnou část svého projevu na sjezdu svého hnutí, který proběhl před týdnem.

Celý text je ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenavážej se do slušných lidí, zmetku. Nedostal jsi na něj dotaci, co!“ Šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům dostal výprask. Podívejte se, za co to bylo

8:58 „Nenavážej se do slušných lidí, zmetku. Nedostal jsi na něj dotaci, co!“ Šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům dostal výprask. Podívejte se, za co to bylo

Známý italský kuchař a restauratér Emanuele Ridi, kterého si diváci vybaví především z českých pořad…