Nejsledovanější měnou posledních týdnů byl jednoznačně ruský rubl. Campbell obsáhle rozebírá historické peripetie obchodů s touto měnou a dopady, jaké měly na Rusko a jeho hospodářství a politiku. Neméně zajímavý je vývoj měny na Ukrajině, která dnes podle vlastních slov s Ruskem vede válku. Její vyhlídky jsou ještě výrazně pesimističtější.
V Evropě rozbouřila veřejné mínění I finanční trhy centrální banka ze Švýcarska, když uvolnila vazbu švýcarského franku na euro, načež tato měna okamžitě výrazně posílila a ukázala, jaká je její reálná hodnota.
Osud švýcarské měny podle Campbella nabízí zajímavou inspiraci pro dánskou korunu, která je v podobné pozici, ale je pořád pevně svázaná s evropskou centrální měnou. A pak je tu samotná eurozóna, která stále přemýšlí, co dělat se svou měnou a stanující ekonomikou. I k tomu doktor Jan Campbell upozorňuje na mnoho zajímavých, a obvykle opomíjených skutečností.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jan Campbell