„Tohle je konec ODS.“ Petr Holec našel ve volebních výsledcích důkaz

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

04.10.2025 20:37 | Komentář

Volby Petru Fialovi prohrál on sám, uvedl v komentáři k volebním výsledkům pro ParlamentníListy.cz komentátor Petr Holec. Voliči podle něj jasně odmítli jeho ekonomicky ničivou čtyřletku a ODS po volbách fakticky přestala existovat. Holec zároveň předpokládá, že novou vládu sestaví ANO, SPD a Motoristé sobě.

„Tohle je konec ODS.“ Petr Holec našel ve volebních výsledcích důkaz
Foto: XTV
Popisek: Petr Holec v XTV

K výsledku voleb se vyjádřil také komentátor Petr Holec, který vysvětluje, proč premiér Petr Fiala a koalice Spolu ve volbách tak výrazně prohráli. „Voliči nebyli hloupí, nenechali se zastrašit, nenáviděli to nálepkování. Ale hlavně – a to je nejdůležitější – reálně a racionálně si zhodnotili čtyřletku Petra Fialy, která skutečně byla ekonomicky ničivá, bezprecedentně ničivá v historii samostatného Česka. A správně a logicky volili tak, že chtějí změnu, že si nepřejí, aby se toto opakovalo a aby to pokračovalo,“ uvedl ve svém komentáři k výsledkům voleb.

Podle komentátora je ekonomická ničivost Fialovy vlády patrná především v dopadech na inflaci a reálné mzdy. „Ekonomická ničivost je evidentní v tom, že jsme zažili kumulovanou inflaci za jeho čtyřletku 35 %. To je něco, co si nikdo nedokázal představit, že by se stalo. Hlavní vinu na tom nese on tím, že tvrdohlavě odmítal zastropovat ceny energií. Nakonec je zastropoval pozdě a příliš vysoko, čímž pustil tu ničivou inflaci do celé ekonomiky,“ doplnil Holec. „Máme se hůř po čtyřech letech vlády Petra Fialy, než jsme se měli při jeho nástupu. To je naprosto tvrdý fakt,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tentokrát musím souhlasit , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAjkaBajka , 04.10.2025 21:31:41
s tim, že Fiala vlastně zvítězil. Mít po jeho tragickém výkonu zločinné CELÉ vlády mafiánů, po kauzách DOZIMETR, KAMPELIČKA, BITCOINY, korupce kam se podíváš, mrtvoly všude, od MO po malé obce, mají na můj vkus neobvykle vysoká procenta. ODS 23,32%, STAN cca 11 % a ti nevinní Piráti (my tam nebyli) přes 8%? Zdá se to jenom mě, že je vše v pořádku? Já tomu nevěřím, že by tolik lidí bylo tak hloupých. Nespokojenost s vládou na bodu varu, vyšší volební účast a oni získají taková, pro mě, neuvěřitelná procenta? Něco mi v tom našem státečku hodně smrdí podbabou.

|  22 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…