Analytik hodnotí demonstraci za záchranu klimatu: Tisíce zfanatizovaných dětí v ulicích

15. 3. 2019 14:48

Studenti z různých zemí po celém světě se rozhodli právě 15. března upozornit politiky, že je třeba konečně se vážně zabývat stavem klimatu. Mladým lidem se zdá, že politici rozhodně nedělají dost pro to, aby planetu ochránili. Zbrojní analytik Jaroslav Štefec poznamenal, že mu dnešní protest připomíná dětskou křížovou výpravu proti muslimům z roku 1212.

Analytik hodnotí demonstraci za záchranu klimatu: Tisíce zfanatizovaných dětí v ulicích
Foto: pixabay.com
Popisek: housenka, ilustrační foto

Ve světě probíhají demonstrace za ochranu klimatu. Už i mladí lidé se rozhodli vyrazit do ulic a říct politikům, aby se pokusili planetu zachránit. V půli března se k demonstrantům přidali i čeští studenti.

Zbrojní analytik Jaroslav Štefec na sociální síti Facebook jejich akce okomentoval.

„První, co mě napadlo, byla analogie s dětskými křížovými výpravami za osvobození Jeruzaléma zpod muslimské nadvlády z počátku 13. století. Jak se později ukázalo, jejich výpravy neorganizovaly duchem svatým osvícené děti, jak pravily dobové ‚fake news‘, ale zfanatizovaní křesťanští duchovní a jejich přípravu financovali překupníci s otroky,“ napsal na sociální síti Facebook.

Tzv. dětské křížové výpravy se zúčastnili ti nejchudší obyvatelé Evropy, kteří jsou dnes označováni jako děti boží. Většina z účastníků buď zemřela cestou do Jeruzaléma nebo upadla do otroctví.

Štefec má za to, že dnešní mladí demonstranti mohou také dopadnout neslavně.

„Výsledky ‚dětských výprav‘ (za školu) současnosti budou bez jakékoliv ironie stejně tristní. Klima se nehne ani o píď, zato úroveň vzdělávání a prestiž škol a učitelů se zase o něco sníží. Snad jen ty fanatické křesťanské duchovní nahradili fanatičtí ekologisté a obchodníky s otroky „lovci dušiček“ na Facebooku a dalších sociálních sítích. Výsledek je v podstatě totožný - tisíce zfanatizovaných dětí na jednotný povel vytáhly do ulic pro... Proč vlastně?!“ položil si otázku Štefec.

Zbrojní analytik varuje před hrozícím pádem demokracie. Právě demonstrace mladých lidí v ulicích jsou podle jeho názoru předzvěstí pádu demokratického režimu, po kterém přichází k moci nejrůznější diktátoři. Stačí si vzpomenout na nástup fašismu nebo Maovy kulturní revoluce v komunistické Číně.

„To, co se aktuálně děje, by proto mělo okamžitě zalarmovat a do jednoho šiku svést všechny bojovníky za demokracii, proti šíření fake news a metodám hybridních válek, kterým jde o budoucnost naší země. A nejspíš také příslušné české tajné služby. Ve jménu zdravého vývoje naší civilizace a především našich dětí,“ zdůraznil Štefec na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …