Analytik novinářce z Pandora Papers: Dlouholetá agentko BIS a spolupracovnice Člověka v tísni... Díky za hlasy pro Babiše

08.10.2021 16:52

Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec tvrdí, že kauza Pandora Papers posílila hnutí ANO o několik procentních bodů, a ironicky za to děkuje Pavle Holcové z webu Investigace.cz, která se na mezinárodním mediálním projektu podílela. Zároveň vyzývá „jistého vítěze voleb“ Andreje Babiše, aby v příští vládě už prosadil seškrtání rozpočtů všech podobných nepotřebných neziskovek.

Analytik novinářce z Pandora Papers: Dlouholetá agentko BIS a spolupracovnice Člověka v tísni... Díky za hlasy pro Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Štefec

„Rád bych touto cestou veřejně poděkoval dlouholeté agentce BIS a pracovnici Člověka v tísni Pavle Holcové, jakož i jí založenému, zahraničními penězi těžce dotovanému webu Investigace.cz, za získání dalších několika procent hlasů pro ANO Andreje Babiše a jemu po volbách potenciálně koaličně spřízněné strany. A také za významnou pomoc při tříbení názoru, kdo je volitelný a kdo nikoliv,“ poděkoval sarkasticky Štefec.

Podle něj je teď jisté, že ANO se stane vítězem voleb a také že web Investigace.cz zmizí v propadlišti dějin. „Jsem si naprosto jist, že ANO se stane vítězem voleb a výše zmíněná paní, jakož i jí účelově založená žumpa na peníze, po vteřině slávy, kterou si jistě užila, pár dnů po vyhlášení volebních výsledků opět zmizí v propadlišti dějin. Respektive potopí se pod hladinu vnímání veřejností, kde bude tiše sedět přisátá na penězovody od zahraničních i českých donátorů, mezi nimiž je bohužel i český stát a čekat, až ji nadřízená rezidentura opět vyšle do akce,“ kritizuje neziskovku Štefec.

Vyzývá proto Andreje Babiše jako příštího premiéra, aby s takovými neziskovkami zatočil. „Pevně věřím, že Andrej Babiš jako premiér tentokrát neoslyší volání po významném omezení financování zbytečných neziskovek (myslím těch skutečně zbytečných; významná část z nich je pro ČR velmi užitečná) a nebude laxní ani k požadavku uzákonění jejich povinnosti přesně identifikovat zahraniční zdroje příjmů. Určitě by se jich dost našlo i v daňových rájích,“ dodává ironicky Štefec.

Anketa

Hrozí ,,orbanizace Česka"?

8%
18%
hlasovalo: 19883 lidí
Štefec také vyzývá lidi, aby šli k volbám a aby volili silnou stranu, která bude moci sestavit silnou vládu a bránit české zájmy ve světě. „Tam panuje sešup EU do průšvihu, pro ČR ještě významně zesílený vtipně zosnovanou kauzou Vrbětice, mediálními výstupy duševního ubožáka z Řeporyjí, vyhošťováním diplomatů a návratem domů Tchajwance v čele českého Senátu. K omezení tvrdých, až kritických dopadů na nás, občany ČR, nebude mít nová vláda příliš velký manévrovací prostor, a pokud nechceme skončit už tuto zimu opravdu špatně, potřebujeme, aby měla silný mandát a byla zformována skutečně rychle,“ apeluje Štefec.

Proto by podle něj lidé neměli volit malé strany, které nemají šanci se do Sněmovny dostat. „Každý hlas, hozený pidistraničkám bez jakékoliv šance dostat se do Sněmovny, nebo hlas, ztracený odmítnutím jít k volbám, oslabuje budoucí vládu. Jeho vlastník se tak stává spoluzodpovědným za to, že vláda bude muset lavírovat stejně jako v případě pandemie covidu-19, z níž také ještě nejsme ani zdaleka venku,“ varuje Štefec.

„Kdybych se choval stejně demokraticky jako naše osvícená média a přátelé liberální demokracie, tak bych navrhl, aby každý, kdo nebyl u voleb, nebo volil strany, které získaly pod 1 % hlasů, úředně ztratil na příští čtyři roky právo nadávat v restauracích a hospodách libovolné cenové skupiny na politické a hospodářské poměry v naší zemi,“ dodal sarkasticky Štefec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

10:44 Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

Mnozí čeští politici zaujímají odmítavý postoj k úmyslu rodící se vlády budoucího německého kancléře…