Analytik udeřil: Opozice pořádá tiskovky s rouškami, když jich tisíce chybí v nemocnicích. A řvou na Babiše, jak laciné!

17.03.2020 17:45

Analytik Jaroslav Štefec má za to, že kritizovat vládu Andreje Babiše, že nedokázala zajistit dostatek roušek a dalšího ochranného materiálu pro zdravotníky, je laciné. Větší vinu podle Štefce nesou politici ODS, ČSSD, lidovců a dalších stran, které v České republice vládly posledních 30 let a ve jménu zisku přehlížely určitá rizika.

Analytik udeřil: Opozice pořádá tiskovky s rouškami, když jich tisíce chybí v nemocnicích. A řvou na Babiše, jak laciné!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Štefec
reklama

„Házet všechno na současnou vládu, tvrdit, že lže o tom či onom, volat po jejím odvolání a pořádat na toto téma ‚tiskovky s rouškami‘ za situace, kdy jich tisíce chybějí v nemocnicích, to je fakt hodně laciné,“ napsal na úvod Štefec na sociální síti Facebook.

Větší vinu podle jeho názoru nesou ti, kteří podceňovali epidemiologii jako obor a nepovažovali za důležité udržovat patřičné zásoby nezbytného vybavení. Štefec tady narážel na časy před Babišem.

Anketa

Dělá Babišova vláda dost pro zvládnutí virové krize?

92%
8%
hlasovalo: 32536 lidí
„Nedal by to, ani kdyby v Čapím hnízdě ve dne v noci seděl a jak uškodit opozici, Milionu chvilek, divadelníkům i těm všem zemím koruny české imrvére vymýšlel. Všechno tohle zničily za uplynulých 30 let PŘEDCHÁZEJÍCÍ vlády penězchtivých bezskrupulózních politických amatérů z ČSSD, ODS, ODA, KDU-ČSL a dalších byvších a na ně personálně navazujících současných stran, jejichž hlavouni teď halasně vyřvávají o neschopnosti vlády zajistit ‚něco‘ okamžitě a mávnutím kouzelného proutku,“ napsal publicista.  

Za poněkud paradoxní označil skutečnost, že Česku nakonec pomohou roušky, respirátory a další vybavení dovezené z Číny. Za tuto situaci nesou odpovědnost vlády, které svolily k likvidaci domácí výroby. To nás učinilo závislými na Číně. „Jako tehdejší ‚vládnoucí politická elita‘ teď vyřvávají, jak je Babiš neschopný, a snaží se nahnat na strachu lidí a na vlastním šlompáctví politické body,“ napsal Štefec.

Anketa

Co říkáte na opatření vlády ze dne 15.3., která omezují svobodu pohybu?

hlasovalo: 23620 lidí
Položil si také otázku, proč opozice a aktivisté neprotestují proti překupníkům, kteří zneužívají situaci a prodávají ochranné prostředky za přemrštěné ceny.

Nakonec kritizoval někdejšího ministra obrany za ČSSD Jaroslava Tvrdíka za nápad vybudovat specializované vojenské zařízení v Těchoníně, které vzniklo pro případ, že by Česko čelilo biologickému útoku. 

„A ještě jeden postřeh. Armáda ČR disponuje (pro případ epidemií, biologických útoků a podobně) ‚supertajnou nemocnicí‘ v Těchoníně. O kapacitě CELÝCH 150 infekčních lůžek. Už teď je víc než jasné, že v reálném životě je podobné zařízení naprosto pro kočku a že tento ‚superkontrakt‘ ministra Tvrdíka (ČSSD) v ceně několika miliard byl jen obří dírou na peníze. Její přínos ke zvládání epidemie Covid-19 je naprosto nulový, stejně jako přínos takzvané Armády České republiky, pohlcující ročně desítky miliard korun, k zajištění obranyschopnosti naší země. Fakta hovoří naprosto jednoznačně,“ napsal Štefec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Víko od žumpy: Lipovská v bezpečí? Posuďte. Otřesné důkazy, černé na bílém

8:02 Víko od žumpy: Lipovská v bezpečí? Posuďte. Otřesné důkazy, černé na bílém

Policejní přítomnost u jednání Rady ČT vyvolala nedávno pohoršení a odsouzení radní Hany Lipovské. A…