Andrej Babiš čtenářům: EET vám žádnou hospodu nezavře, tu zavře její majitel. Jen se ho zeptejte, proč to udělal

22.10.2016 18:25

Hned na několik čtenářských dotazů, které se objevily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpověděl v poslední době ministr financí Andrej Babiš.

Andrej Babiš čtenářům: EET vám žádnou hospodu nezavře, tu zavře její majitel. Jen se ho zeptejte, proč to udělal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

„U nás už zdražili o 5 Kč a ještě to nezačalo tak nevím, ale desítka za 31 Kč je už trochu moc a to nemluvím o jídle to zdražili o 25 Kč v průměru,“ posteskl si čtenář, který se podepsal jako „Harry“. Babiš odpověděl, že žijeme ve svobodné zemi a každý si stanovuje ceny podle svého uvážení. „Ale aby restaurace zdražovala kvůli EET? Zkuste počítat se mnou – díky tomu že snižujeme DPH, ušetří podnikatel na každé stokoruně ceny jídla BEZ ZMĚNY CENY zhruba 5 korun. To samé na nealku. Když prodá jídlo a nealko za 5000 denně, má 250 korun navíc v kapse. ZA JEDEN DEN. Myslíte, že za EET utratí 250 Kč denně? Ani kdyby si pokladnu pozlatil. Takže trvám na tom, že je to propaganda. Zeptejte se svého hospodského, proč zdražil,“ odpověděl Babiš.

Celé znění otázek a odpovědí je ZDE

Čtenář F. Los upozornil, že vždy po snížení DPH se cena zboží nesnížila, pouze se zvýšily zisky prodejců. „Pokud chcete opravdu pomoci nejslabším důchodcům, tak jim zvyšte důchody a bylo by opravdu sociální zvýšit razantně důchody do 10 000 Kč, částečně zvýšit důchody do 14 000 Kč a ti co mají nad 14 000 Kč tak těm zvyšovat jen minimálně. To by byl opravdu sociální návrh,“ navrhl čtenář.

Babiš odpověděl, že ministr financí musí umět říkat i věci, které mu popularitu nepřinesou. A musí rozhodovat s dlouhodobou perspektivou. „A důchody jsou již dnes největší položkou státního rozpočtu, nelze je zvyšovat dle libosti ministra financí, ale je třeba hledět do budoucnosti,“ odpověděl Babiš.

EET nám od prosince zavřelo hospodu se sálem

Jiný čtenář si postěžoval, že EET na vesnici, kde žije, zavřelo od prosince hospodu se sálem. „Konaly se tam veškeré plesy, besídky obecní školy i mateřinky, setkání různých zájmových skupin a mnoho dalšího. Hospoda se sálem byla naše jediné kulturní zařízení pro pořádání akcí. DĚKUJEME a namlátil bych si papuli, že jsem Vás volil. Jo a paní co měla žehlírnu s mandlem skončila před měsícem. A o dopadu na místní obchůdek a řeznictví... uvidíme. Každopádně já do města za prací jezdím denně, ale co lidé v důchodu, na mateřských atd. Styďte se,“ psal rozčilený čtenář.

Andrej Babiš odpověděl, že si je jist, že EET hospodu na vesnici nezavřelo. „Nesmysl. Ale víte co dokáže zavřít hospodu? Tedy kdo? Majitel. Zkuste se jej zeptat na ten pravý důvod. Určitě to není pořízení přístroje za pár tisíc a připojení k internetu. A zeptejte se i té paní s žehlírnou. Kvůli povinnosti evidovat tržby od března 2018 zavřela v září 2016? Určitě? Zeptejte se jí na to. Když mi napíšete v jaké vesnici se to stalo, klidně se přijdu podívat a s paní promluvím,“ slíbil ministr financí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…