Andrej Babiš pro PL natvrdo o premiéru Sobotkovi: Kriminální privatizací způsobil s Bakalou miliardové škody. Ať radši mlčí!

1.3.2017 3:50 odp.

Premiér Bohuslav Sobotka označil vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše za bývalého normalizačního komunistu, navíc podezřelého ze spolupráce s komunistickou tajnou policií StB. Sobotka to uvedl v rozhovoru, který poskytl serveru Seznam.cz. Andrej Babiš kontroval ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz.

Andrej Babiš pro PL natvrdo o premiéru Sobotkovi: Kriminální privatizací způsobil s Bakalou miliardové škody. Ať radši mlčí!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka

Sobotka v rozhovoru reagoval na otázku, zda bude spolupracovat po volbách s komunisty. „Kdo stojí v čele ANO? V čele ANO stojí Andrej Babiš. Já sedím ve vládě s bývalým komunistou, který je prvním místopředsedou vlády. Proto o tom mluvím. Ne kvůli Babišovi, ale kvůli tomu, že je to bývalý normalizační komunista. To je člověk, o kterém se vedly spekulace, jestli spolupracoval, nebo nespolupracoval se Státní bezpečností. Není to náhodou nejpopulárnější politik? Je to něco, co v české společnosti rezonuje, to, že byl před listopadem členem komunistické strany?“ kladl Sobotka řečnické otázky.

Kritizoval také Babišova slova o tom, že chce smést „shnilý establishment“. Podle Sobotky je to to samé, jako kdyby v roce 1988 vystoupil Gustáv Husák a řekl by, že je třeba se zbavit komunistů. „Andrej Babiš byl součástí establishmentu před rokem 1989 a po roce 1989 přece taky,“ dodal Sobotka.

Andrej Babiš se k tomu vyjádřil pro ParlamentníListy.cz. „Pan Sobotka opět lže. Ve svazcích StB jsem byl veden neoprávněně, což uznal i soud. Před a po roce 1989 jsem určitě nebyl součástí establishmentu. Ano, byl jsem řadový člen KSČ, stejně jako 1,7 milionu dalších občanů. A nejsem na to hrdý. Ale nikomu jsem neublížil a nezpůsobil jsem nikomu žádnou škodu. Pan Sobotka s panem Bakalou zdevastovali celý moravskoslezský region a státu kvůli šílené a kriminální privatizaci způsobili miliardové škody. Divím se, že pan Sobotka radši nemlčí,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Babiš.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropa podle Václava Havla, Evropa jako úkol. Čtěte projev, na kterém stavíme předsednictví

17:05 Evropa podle Václava Havla, Evropa jako úkol. Čtěte projev, na kterém stavíme předsednictví

V květnu 1996 pronesl prezident Václav Havel v Cáchách projev nazvaný Evropa jako úkol. Ten si letos…