Andrej Babiš pro PL natvrdo o premiéru Sobotkovi: Kriminální privatizací způsobil s Bakalou miliardové škody. Ať radši mlčí!

01.03.2017 15:50

Premiér Bohuslav Sobotka označil vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše za bývalého normalizačního komunistu, navíc podezřelého ze spolupráce s komunistickou tajnou policií StB. Sobotka to uvedl v rozhovoru, který poskytl serveru Seznam.cz. Andrej Babiš kontroval ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz.

Andrej Babiš pro PL natvrdo o premiéru Sobotkovi: Kriminální privatizací způsobil s Bakalou miliardové škody. Ať radši mlčí!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka

Sobotka v rozhovoru reagoval na otázku, zda bude spolupracovat po volbách s komunisty. „Kdo stojí v čele ANO? V čele ANO stojí Andrej Babiš. Já sedím ve vládě s bývalým komunistou, který je prvním místopředsedou vlády. Proto o tom mluvím. Ne kvůli Babišovi, ale kvůli tomu, že je to bývalý normalizační komunista. To je člověk, o kterém se vedly spekulace, jestli spolupracoval, nebo nespolupracoval se Státní bezpečností. Není to náhodou nejpopulárnější politik? Je to něco, co v české společnosti rezonuje, to, že byl před listopadem členem komunistické strany?“ kladl Sobotka řečnické otázky.

Kritizoval také Babišova slova o tom, že chce smést „shnilý establishment“. Podle Sobotky je to to samé, jako kdyby v roce 1988 vystoupil Gustáv Husák a řekl by, že je třeba se zbavit komunistů. „Andrej Babiš byl součástí establishmentu před rokem 1989 a po roce 1989 přece taky,“ dodal Sobotka.

Andrej Babiš se k tomu vyjádřil pro ParlamentníListy.cz. „Pan Sobotka opět lže. Ve svazcích StB jsem byl veden neoprávněně, což uznal i soud. Před a po roce 1989 jsem určitě nebyl součástí establishmentu. Ano, byl jsem řadový člen KSČ, stejně jako 1,7 milionu dalších občanů. A nejsem na to hrdý. Ale nikomu jsem neublížil a nezpůsobil jsem nikomu žádnou škodu. Pan Sobotka s panem Bakalou zdevastovali celý moravskoslezský region a státu kvůli šílené a kriminální privatizaci způsobili miliardové škody. Divím se, že pan Sobotka radši nemlčí,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až budete, liberální demokraté, rozkopávat ty svíčky... Krutý výsměch Václava Klause mladšího

19:57 Až budete, liberální demokraté, rozkopávat ty svíčky... Krutý výsměch Václava Klause mladšího

Poté, co aktivista ze spolku Kaputin Otakar van Gemund nad ránem do kamery TV Prima řekl, že Andrej …