Andrej Babiš se brutálně vyjádřil o Mirku Topolánkovi, Dalíkovi a Nagyové

28.06.2013 10:50

Miliardář s politickými ambicemi Andrej Babiš se domnívá, že kauza Jany Nagyové a dalších zainteresovaných osob dokazuje, že státní zástupci konečně nejsou součástí mafiánského systému. "Pokud by byl nejvyšší státní zástupce Zeman ve funkci v době premiérování pana Topolánka, tak jsem přesvědčen, že by Topolánek i Dalík seděli v base," říká v rozhovoru pro deník Právo.

Andrej Babiš se brutálně vyjádřil o Mirku Topolánkovi, Dalíkovi a Nagyové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu
reklama

O premiéru v demisi Petru Nečasovi (ODS) stále uvažuje jako o nezkorumpovaném politikovi. "Pan premiér Nečas, který si myslím, že nekradl, byl obětí své pozitivní snahy o očistu. Tato kauza může probíhat pouze za situace, kdy máme konečně po justiční mafii," říká Babiš.

V době vlády Mirka Topolánka prý tento premiér řídil tehdejší nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou přes exposlance a exministra Pavla Němce. "Paní Nagyová, když to zjednoduším, dostávala kabelky, zatímco pan Dalík, jak se říká, bagroval miliardy," srovnává podnikatel.

Funkce šéfa NKÚ by prý měla být apolitická

V každém případě je podle něj ale dobře, že bezpečnostní složky a státní zástupci už nejsou ovládáni politiky. Jedna věc mu ale není jasná. "V tomto směru nechápu, proč je pozice prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu politická. Tento úřad by přitom měl kontrolovat také ČEZ, Lesy ČR, všechny firmy se státní účastí," uzavírá pro Právo podnikatel, který se rozhodl kandidovat jako lídr hnutí ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…