Andrej Babiš v ČT prozradil, co se bude dít příští týden

7. 1. 2018 21:36

Výslednou verzi programového prohlášení by vláda mohla schválit v pondělí. Česká televize dnes uvedla, že kabinet se kvůli tomu mimořádně sejde hodinu po poledni. Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš ČT řekl, že neočekává, že by jeho vláda napoprvé získala důvěru poslanců. Zprávu převzala ČTK.

Andrej Babiš v ČT prozradil, co se bude dít příští týden
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další jednání vlády již v novém složení v čele s Andrejem Babišem

Babišova vláda se podle ČT sejde v pondělí na mimořádném jednání. Dokument je po úpravách proti původnímu návrhu o deset stran kratší, hlavními tématy v něm zůstaly digitalizace a důchodová reforma.

S programovým prohlášením bude menšinový kabinet žádat ve středu sněmovnu o důvěru. Babiš předpokládá, že ji nezíská. „Víceméně očekávám, že tu důvěru nezískáme. Ta stanoviska většiny stran byla kategorická,“ řekl ČT Babiš.

Ještě před pondělním jednáním vlády by měl zdravotnickou část programového prohlášení ministr zdravotnictví projednat se zdravotnickými odbory, uvedl Babiš. Své připomínky tento týden zástupcům kabinetu na tripartitě přednesli i odboráři a zaměstnavatelé.

Původní návrh dokumentu měl čtyři desítky stran. Podle Babiše se měnila některá slova a krátilo se. Text je o deset stran kratší. Stěžejními body zůstaly digitalizace či důchodová reforma. Vzniknout by měl státní důchodový úřad, řekl už dříve premiér.

Menšinový kabinet ve sněmovně podporu vyjednanou nemá. Babiš uvedl, že se šéfy stran před středečním hlasováním o důvěře už jednat nebude. Jednání dolní komory začne v 10:00. O hodinu později by před poslanci měl vystoupit prezident Miloš Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

6:52 Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

V úterním Duelu Jaromíra Soukupa promluvili bezpečnostní expert Andor Šándor a konzultant izraelské …