Andrej Babiš věští budoucnost: Budou tu dvě strany. ANO a ČSSD

13.10.2014 10:57

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš vyjádřil v rozhovoru pro Deník.cz obavu, že se bude opakovat scénář z Olomouce, kde sice hnutí vyhrálo volby, ale následně bylo vyšachováno a skončilo na další čtyři roky v opozici. V dalších volbách by už k něčemu podobnému dojít nemuselo.

Andrej Babiš věští budoucnost: Budou tu dvě strany. ANO a ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tak tedy na zdraví
reklama

Šéf hnutí ANO vnímal komunální volby jako boj mezi tradičními politickými stranami a občanskými hnutími. Na základě jejich výsledků došel k závěru, že se tu začínají profilovat dvě strany: levicová ČSSD a ANO jakožto pravicová strana se sociálním cítěním.  

Zopakování koaličního modelu vlády s ČSSD a KDU-ČSL na komunální úrovni by se nebránil, nicméně zvolení zastupitelé za hnutí ANO mu prý říkají, že na některých magistrátech historie sociální demokracie není úplně pozitivní. „Tady přece vládla v minulosti ČSSD a ODS, spolu dělaly kšefty. Možná ale ani nezůstaneme ve hře, protože oni jsou tam dlouho, spolupracují spolu a může se také stát, že nás vyšachují,“ myslí si Babiš.

Předseda hnutí ANO také ujistil své voliče, že proti starostům či primátorům, kteří se dopustí nějakého prohřešku, zahájí velmi radikální a nekompromisní postup. „Určitě ho vyzveme, aby odstoupil. Ve sněmovně se nám to u dvou poslanců povedlo. V tomto směru se chováme velmi radikálně a nekompromisně. Na pověsti nám hodně záleží,“ zdůraznil předseda hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

14:48 Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

O délce doby přetrvávání protilátek po prodělání nemoci covid-19 se v posledních měsících vedly dlou…