Ani hovno, Paroubku. To jste tak málo vnímavý? První ohlasy na slova expremiéra o návratu do ČSSD

01.12.2016 8:55

Na zprávy o tom, že bývalý premiér a šéf ČSSD Jiří Paroubek zvažuje návrat do ČSSD, reagovali advokát Jiří Vyvadil a publicista Štěpán Kotrba. Jihočeský hejtman Jiří Zimola pak reagoval na Paroubkovy výroky ohledně Národního parku Šumava.

Ani hovno, Paroubku. To jste tak málo vnímavý? První ohlasy na slova expremiéra o návratu do ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

„Kdyby bývalý předseda a premiér Jiří Paroubek méně sledoval obchody na burze, jak mu klesá nebo roste Dow Jones index, a pozorněji poslouchal. co už léta říkám o Národním parku Šumava, nemohl by mne obviňovat z tak nesmyslných záměrů, které o mně prozradil reportérům MfDnes v dnešním rozhovoru,“ píše Zimola. Uvádí, že si váží parku a nechce, aby se v něm víc těžilo a zhodnocovaly se pozemky pro developery, ale naopak, aby se účinně chránila příroda včetně člověka, její součásti. Souhlasí se stávajícími bezzásahovými zónami a navrhuje jejich maximální ochranu. „Nesouhlasím ale s jejich nepromyšleným rozšiřováním na úkor života lidí v parku. Podporuji, aby Šumava měla svůj vlastní zákon, který nastaví pravidla pro všechny. Proč se tomu brání ekologisté a ministr životního prostředí, je nasnadě – mají možnost o národním parku rozhodovat sami, pomocí podzákonných norem, ministerských nařízení a vyhlášek. Proč to ale není schopen pochopit J. Paroubek, jinak vnímavý člověk, je mi záhadou,“ dodal Zimola.

Vyvadil upozorňuje, že celé hnutí socialistů, sociálních demokratů v Evropě se bortí. „Liberální socialismus v dienstbierovském pojetí už nikoho nebaví, ale stejně tak ostrouhal Fico, když jako jedinou silnou kartu nesl boj proti migraci a islámu. Z absolutní většiny klesl na polovic a byl rád, že je rád,“ píše Vyvadil.

Poukázal na to, že svět se mění. „Doba není o ideologické levicovosti či pravicovosti a ty strany, které s těmito kategoriemi operují, klesají (konzervativní a zčásti klerikální ODS, TOP či KDU-ČSL). Stejně tak nesporně nudí i ideologická levice, navíc dnes už lehce hraná, k níž se řadí nejen ČSSD, ale i KSČM,“ píše Vyvadil.

Anketa

Co říkáte na to, že hospodští zavírají kvůli EET?

hlasovalo: 13540 lidí

Celý text je ZDE

Přiznává, že Paroubek by jako premiér uměl Babiše seřvat. „To by možná získalo 1 až 3 % podpory. Ale nevíme, jak by Babiš zareagoval. On není zas tak blbej, jak trvale všem jeho protivníci uvádějí. V každé i sebekritické situaci zareaguje a po měsíci se ukazuje, že má o 8 % podpory více, i když to vypadá, že měl na kahánku,“ podotýká Vyvadil.

Upozorňuje, že sám Babiš je kritický k migraci, velmi kritický k Merkelové, poměrně kritický k sankcím proti Rusku, kritický k euru. „Ovšem to jsou otázky, kdy Sobotka, ovšem také Paroubek by drželi pevnou euroatlantickou linii,“ poznamenává Vyvadil a dodává: „Je dobré, že Jiří Paroubek už nyní není v čele ČSSD. Svět se změnil a jeho vize ČSSD už by nezbytné většině občanstva nic neříkala. Babiš by se jen smál a hledal toho vhodného partnera, se kterým to prostě dá. Bude to absurdita, ale když sečtu podporu jeho strany a podporu KSČM, není co řešit. S ČSSD už určitě nepůjde…,“ dodal Vyvadil.

Na vyjádření Jiřího Paroubka, že zvažuje návrat do ČSSD, reagoval také levicový publicista Štěpán Kotrba, i když velice krátce: „Ani hovno,“ napsal na svém facebookovém profilu, na kterém sdílel článek, který o Paroubkových úvahách informoval.

Celé znění příspěvku Jiřího Zimoly na jeho facebookovém profilu:

Kdyby bývalý předseda a premiér Jiří Paroubek méně sledoval obchody na burze, jak mu klesá nebo roste Dow Jones index, a pozorněji poslouchal. co už léta říkám o Národním parku Šumava, nemohl by mne obviňovat z tak nesmyslných záměrů, které o mě prozradil reportérům MfDnes v dnešním rozhovoru. Takže znovu: vážím si parku, nechci, aby se tam víc těžilo a zhodnocovaly se pozemky pro developery, ale naopak, aby se účinně chránila příroda včetně člověka, její součásti. Souhlasím ... se stávajícími bezzásahovými zónami, navrhuji jejich maximální ochranu. Nesouhlasím ale s jejich nepromyšleným rozšiřováním na úkor života lidí v parku. Podporuji, aby Šumava měla svůj vlastní zákon, který nastaví pravidla pro všechny. Proč se tomu brání ekologisté a ministr životního prostředí, je nasnadě – mají možnost o národním parku rozhodovat sami, pomocí podzákonných norem, ministerských nařízení a vyhlášek. Proč to ale není schopen pochopit J.Paroubek, jinak vnímavý člověk, je mi záhadou...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak pracuje Pavel Šafr: Všechny možné manipulace a podrazy. Žantovský našel jeho článek, kde je to pohromadě

7:50 Jak pracuje Pavel Šafr: Všechny možné manipulace a podrazy. Žantovský našel jeho článek, kde je to pohromadě

TÝDEN V MÉDIÍCH Velký zástup poslanců by se měl silně ohradit proti arogantnímu vyjádření generálníh…