Ani se nám nechce psát, co uvedl Martin Konvička o člence rodiny Uhl-Šabatová. To může skončit u soudu

03.11.2016 7:15

Žarko Raptor Jovanovič sdílel na sociální síti Facebook video, které ukazuje, co se dělo před soudní síní, kde se odehrála první část sporu o nošení muslimských šátků na školách. V roli obhájkyně nošení šátků na veřejnosti se objevila členka Strany zelených Monika Horáková, která se šátkem na hlavě obhajovala právo nosit pokrývku hlavy. Strhla se pořádná slovní přestřelka.

Ani se nám nechce psát, co uvedl Martin Konvička o člence rodiny Uhl-Šabatová. To může skončit u soudu
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Před soudní síní došlo k ostré názorové výměně mezi zastánci práva nosit muslimský šátek na hlavě i ve škole a odpůrci tohoto práva.

Muslimský šátek na hlavu si vzala členka předsednictva Strany zelených Monika Horáková. V letech 2006 až 2009 pracovala v kanceláři poslankyně za SZ Kateřiny Jacques. Od roku 2014 je zastupitelkou na Praze 2. Pracuje jako novinářka. V nedávné době se zasazovala o to, aby čeští občané pomáhali uprchlíkům, kteří se ocitnou v naší zemi. Teď na sebe vzala roli obhájkyně práva nosit muslimský šátek na hlavě, pakliže ho chce žena muslimského vyznání na hlavě nosit.

Vy nás provokujete!

Horáková se před soudní síní postavila hloučku kritiků a čelila dotazům, proč vlastně dělá to, co dělá.

Anketa

Ptáme se nyní, v listopadu 2016: Má Andrej Babiš vaši důvěru?

31%
69%
hlasovalo: 12926 lidí

„Mně jde o to, že žijeme ve svobodné zemi a každý může nosit co chce,“ prohlašovala politička tváří v tvář jiné dámě, která Horákovou vyzývala, aby si šátek sundala. „Já si ho nechám na hlavě, a to kvůli lidem jako vy,“ oponovala obratem politička. „No vidíte, takže je to provokace vlastně,“ rozčílila se žena stojící proti Horákové. „Ne, je to proto, abyste si uvědomili, že v České republice můžeme nosit na hlavě, co chceme,“ pokračovala v diskusi členka zelených. „To nemůžete, protože to je provokace podle mě,“ trvala na svém dáma stojící proti Horákové.

„Nám to vadí,“ přisadil si pán z davu. „Nás to uráží, stejně jako muslimy uráží, když někdo nosí křížek na krku. My z toho máme strach.“ „Ale vy nejste soudce,“ obrátila se politička na pána v černé bundě z davu. „To mně ale nevadí, já jsem občan České republiky a mě se to dotýká,“ bránil se pán. „A mě zase uráží vaše černá bunda,“ pokračovala v debatě politička. „Vidíte, jak je to hloupý?“ zeptala se následně. „Ale mě se muslimské symboly dotýkají, protože islám je zlo,“ trval na svém občan v černé bundě.

Ani Horáková neustoupila ze svých názorů a chtěla si nechat šátek na hlavě, protože to dovoluje svoboda v České republice. „Já jsem tady sama a chtěla jsem to ukázat, že máme tu svobodu, to je právě ta Česká republika a svoboda,“ prohlásila politička.

A kdo vás platí?

„A co ty miliony íránských žen, které to musejí nosit, a přitom ho chtějí sundat. To je taky projev svobody?“ ptala se další občanka vystupující proti člence Strany zelených. „Vy jste si ten šátek teď nasadila, abyste na sebe upoutala pozornost,“ pokračovla dáma ze skupiny odpůrců nošení šátků.

„A kdo vás platí? Někdo vás platí, tak se přiznejte,“ zaznělo také z davu.

Ke slovu se dostaly i studentky zdravotnické školy, které podpořily svou ředitelku s poukazem na to, že zdravotní sestry nemohou nosit šátky, protože se na nich může přenést infekce. Horáková na tuto námitku odmítla odpovědět, protože tady podle jejího názoru nejde o to, řešit zdravotní stránku věci, ale o svobodné právo nosit šátek. „Když se dostanu do nějakého zařízení, kde budu potřebovat pomoc, tak se budu zajímat o to, jestli mi někdo pomůže, a vůbec mě nebude zajímat, co má ten člověk na hlavě,“ řekla k tomu Horáková. „Nikdy nemůžete být dobrá, když můžete jako sestra nakazit pacienta a ohrožovat ho,“ oponovala okamžitě jedna ze studentek.

V davu zazněl také argument, že šátky nosily i jeptišky v klášterech a staraly se o nemocné, jenže z téhož davu přišla rychlá odpověď. „A kdy to bylo, před sto lety? Nejsme snad před sto lety ne?“

Advokátka Radka Korbelová Dohnalová, která muslimskou studentku hájí, ve vysílání České televize konstatovala, že považuje za nevhodné, aby kterýkoli politik pořádal nějaké tiskové happeningy v soudní síni.

„Víte někdo, kdo to je, ta šátečnice popletená?" ptal se na Horákovou protiislamista Martin Konvička v diskuzi pod videem. Když mu Raptor Jovanovič odpověděl, zareagoval po svém: "Jo už jsem se chytil. Děvka smradlavá... Naprosté znevážení, ponížení a výsměch milionům žen které to nosit nechtějí, ale musí. Něco, jako kdyby si neonacisti navlékli pruhovaná pyžama a udělali si mejdan na appelplatzu v Osvětimi," zkonstatoval.

Podle Wikipedie je Monika Horáková partnerkou Michala Uhla, zeleného zastupitele městské části Praha 2, který během uprchlické krize ubytoval u sebe doma skupinu imigrantů. Matkou Michala Uhla je ombudsmanka Anna Šabatová, otcem respektovaný novinář Petr Uhl. Z rodiny Uhlových nemůžeme opomenout ani  druhého syna Petra Uhla Pavla, jenž je advokátem, či dceru Sašu, jež je romistkou a publicistkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…