Ano, chci, aby Petříček skončil. Filip tvrdě útočí. Ministr za tím vidí prostý důvod

16.05.2020 17:20 | Zprávy
autor: mp

V rozhovoru pro ruský armádní web Krasnaja zvezda konstatoval šéf českých komunistů Vojtěch Filip, že ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček (ČSSD) by měl být vyhozen z postu šéfa české diplomacie, neboť podle předsedy KSČM nese vinu na nárůstu fašistických nálad v této zemi. Petříček už na Filipovu výzvu zareagoval a bez obalu uvedl, co si o ní myslí.

Ano, chci, aby Petříček skončil. Filip tvrdě útočí. Ministr za tím vidí prostý důvod
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip

Šéf českých komunistů Vojtěch Filip poskytl rozhovor ruskému armádnímu webu Krasnaja zvezda

V něm konstatoval, že někteří čeští politici projevují fašistické tendence a ve službách EU a USA se snaží rozeštvat dva bratrské slovanské národy.

„Někteří pražští fašisté mají vlivem Evropské unie a USA v úmyslu narušit dobré vztahy mezi dvěma slovanskými národy a neváhají urazit osvoboditele z Ruska a dalších zemí bývalého Sovětského svazu,“ řekl Filip. „Věřím, že se jedná o ostudu v mezinárodním měřítku a absolutní neúspěch šéfa české diplomacie, který měl okamžitě rezignovat, nebo měl být bez prodlení odvolán z funkce,“ dodal.

Serveru iDNES.cz Filip potvrdil, že požadavek na odchod Petříčka myslel vážně.

Společnost Krasnaja zvezda vlastní také armádní televizi Zvezda, kde v roce 2017 zaznělo, že by Česká republika měla být Rusku vděčná za invazi z roku 1968 a následnou okupaci naší země, která skončila po více než dvaceti letech. Situaci tehdy řešil dnes již bývalý ruský premiér Dmitrij Medveděv s českým prezidentem Milošem Zemanem. Medveděv se na jednání se Zemanem od uvedeného článku distancoval.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…