Ano, dostal nabídku jít do vlády. Babiš z nás udělá osly. Nový kabinet se rodí, začíná být jasněji

30.10.2017 7:41 | Zprávy

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš, jenž vyhrál volby, chce nyní hledat podporu pro menšinovou vládu. Koaliční vyjednávání totiž dopadla krachem. Jak píše MF Dnes, v menšinové vládě by měli zasednout všichni současní ministři za ANO, s výjimkou Ivana Pilného, jenž již nechce být šéfem resortu financí, a následně experti a politici experti. Pro důvěru do Poslanecké sněmovny chce jít Babiš ještě před Vánoci.

Ano, dostal nabídku jít do vlády. Babiš z nás udělá osly. Nový kabinet se rodí, začíná být jasněji
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Andrej Babiš v pořadu Partie.

Pro menšinovou vládu se Babiš snaží získat podporu prezidenta Miloše Zemana. Obecně ji zatím má. V případě, že by Babišova menšinová vláda důvěru ve Sněmovně nezískala, může přitom dál vládnout v demisi. Nebylo by to nic nového, vláda Jiřího Rusnoka tak vládla v letech 2013 a 2014. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

9:40 Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

Dnes byla jmenována vláda Andreje Babiše, čímž se uzavírá vládnutí Petra Fialy. Prezident Pavel při …