Ano, kouření. Ale Jaroslav Kubera přednesl další revoluční myšlenku, a rovnou i návrh

29.11.2018 8:44

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) se v pořadu Luboše Xavera Veselého na XTV.cz vyjádřil k aktuálním politickým otázkám. Zejména tedy k vládní krizi a k situaci kolem ČSSD. A řeč byla nejen o protikuřáckém zákonu: Diváci se dozvěděli třeba i to, že vysoká rychlost při řízení auta není hlavní příčinou dopravních nehod, tudíž by se mělo omezit její měření.

Ano, kouření. Ale Jaroslav Kubera přednesl další revoluční myšlenku, a rovnou i návrh
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

„Moje žena nejprve byla na mé straně a říkala, že déle než dvě hodiny se mnou doma je neúnosné. A teď je situace opačná, je spousta úkolů, je potřeba taky doma něco dělat, což začíná být obtížné, ale moje milá žena si zvykne,“ uvedl Kubera úvodem ke své aktuální situaci.

Anketa

Který prezident České republiky byl prozatím nejlepší?

8%
7%
85%
hlasovalo: 25562 lidí

Senát by podle něj měl především komunikovat s ostatními. „Je to velmi složitá situace. Komunikovat s premiérem za situace, jaká je, je složité, ale není možné to neudělat. Platí to samé s prezidentem i s předsedou Poslanecké sněmovny. Pro mě je komunikace na prvním místě,“ sdělil Kubera, jenž v senátní kampani objížděl na elektrickém kole město a vedl v obchodech rozhovory s lidmi.

Původní text ZDE.

Kubera měl dovoleno si v přenosu zakouřit, což rád využil. „Kuřáci a nekuřáci nejsou nepřátelé, nepřátelé z nich dělá někdo jiný – pečovatelé o naše zdraví. A už na ně dochází. Hovoří se o zákazu alkoholu a ve Francii už začali vítězit vegani – maso by se podle nich mělo zdražit, aby se ho konzumovalo méně,“ uváděl Kubera. „Kuřáci uznávají, že v restauraci, kde se podává jídlo, by se kouřit nemělo. Paradoxně největší problém není ve městech, ale v malých obcích, kde je třeba jedna hospoda. A ty zavírají a lidé chodí do hasičárny,“ poukazoval Kubera, jenž chce opakovaně přesvědčovat o změně protikuřáckého zákona. Dle jeho slov by stačilo rozdělovat provozovny na kuřácké a nekuřácké. 

Fotogalerie: - Kuberovo vítězství

Jaroslav Kubera byl zvolen předsedou Senátu. Ve dr...
Senátoři oslavili Kuberovo vítězství přípitkem
Senátoři oslavili Kuberovo vítězství přípitkem
Senátor Jaroslav Doubrava
Senátoři oslavili Kuberovo vítězství přípitkem
Poražený protikandidát Václav Hampl

„Nyní kouříme v prezidentském salonku, tam nekuřáci nemají přístup. Je to pořád nějaký zákaz a omezení. Vyhnali jsme kuřáky ven, ale o zdraví nejde, kdyby šlo o zdraví, tak zakážeme výrobu, prodej, dovoz cigaret, ale stát by přišel o 90 miliard a ty se mu hodí. Děti nyní vidí před hospodou kuřáky,“ říká senátor, jenž podle svých slov bude v Senátu hlasovat podle svého.

„Rychlost není hlavní příčinou nehod,“ chce prosazovat také to, aby městští strážníci neměli oprávnění měřit rychlost na silnicích. Z bodového systému se totiž podle Kubery stal výnosný byznys. „Ty regulace musí mít míru,“ zdůrazňoval předseda Senátu. 

Řeč byla samozřejmě i o současné otázce vládní krize a o reportáži TV Seznam Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka. „Jsem proti fízlování a GDPR. Zatím jen víme, že někdo něco kupuje, ale přijde doba, kdy budou vědět i co kupujete. Tehdejší náměstkyni ministra financí jsem řekl, že jí asi nebude příjemné, když celý národ bude vědět, jakou barvu mají její tanga, až někde unikne její účet," začal zeširoka Kubera. „Tento způsob reportáže mi tak není příjemný. Ten příběh je ale tak složitý,“ hovořil Kubera. 

„Vláda by měla padnout, ale důvody jsou daleko závažnější než Čapí hnízdo. Je to třeba padesátimiliardový schodek," sdělil Kubera kriticky k současnému kabinetu Andreje Babiše (ANO). On sám by rád viděl premiéra z ODS. „Petr Fiala je velmi uvážlivý, začíná růst v politické rovině,“ řekl Kubera a dodal, že Fiala má charisma. To ale má dle jeho slov i Babiš.

„Jediný způsob, jak by mohla vláda padnout, jsou volby. Potíž je v tom, že republika je jako vždycky rozdělená, ty poměry jsou zhruba vyrovnané. Dělicí čára je mezi velkými městy a venkovem,“ řekl Kubera. Ten nevyloučil ani to, že by Babiš mohl ze současné vlády vypudit sociální demokraty. „Stejně by sehnal hlasy pro podporu menšinové vlády. Opozičním stranám tak nic jiného nezbývá,“ dodal.

Závěrem se Kubera vyjádřil k ČSSD. Ta podle jeho slov páchá sebevraždu v přímém přenosu. „Ona může uplatnit cokoli ve vládě, ale nikdy jí to nebude přičítáno.Odchod během hlasování o nedůvěře je další smrtelná rána. Ministři sociální demokracie chtějí být i nadále ministry, touha být ministrem je neuvěřitelná, může podepisovat i miliardy,“ zmínil Kubera, jenž má dle svých slov raději tradiční politické strany než nově vzniklá hnutí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

18:01 Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

Generál v záloze Andor Šándor byl hostem pořadu na serveru Česká média, mj. k tématu hybridní války.…