Antimonopolní úřad podezřívá Hospimed a Puro-Klimu z kartelu

26.07.2012 12:50

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podezřívá společnosti Hospimed a Puro-Klima z kartelu při zadávání veřejných zakázek. Vede s nimi správní řízení. Celkem už analyzoval v předběžném šetření a následně zahájeném řízení řádově několik set zakázek.

Antimonopolní úřad podezřívá Hospimed a Puro-Klimu z kartelu
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

Některé z nich se týkají i Středočeského kraje a tamních zdravotnických zařízení, řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Společnosti Hospimed, Puro-Klima a také B.Braun Medical figurují v korupční kauze bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. Podle médií Rath od zástupců těchto firem přijal milionové úplatky.

Bývalý hejtman si peníze údajně vzal za to, že zasahoval do soutěže na nákup zdravotnického vybavení pro kolínskou nemocnici, na vybavení domova důchodců s lůžky následné péče v kladenské nemocnici a na dodávku zdravotnické technologie pro jeden z pavilonů mladoboleslavské nemocnice.

Již dříve kriminalisté Ratha obvinili z přijetí sedmimilionového úplatku za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku. Kartelové řízení v oblasti nákupu zdravotnické techniky vede ÚOHS od loňska. Loni o tom informovali jeho zástupci na výroční konferenci s tím, že kartel se týká tří firem. Dvě z nich zveřejnil úřad až dnes. Podle informací ČTK třetí stíhanou firmou není B.Braun Medical.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz

Pane Babiši, chci se zaptat proč jste podpořil se svojí stranou ANO výcvik Ukrajinců na našem území? Nejdříve jste všude mluvil o tom, že naše vláda je vládou Ukajiny a že do ní sype peníze a že podporuje svým chováním válku. Výcvik bude stát miliardu a zároveň je to také podpora války. Byla jsem vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odnesou to chudší, jak odpovídá politice ODS. Stanjurova reforma DPH vyvolává skepsi

20:40 Odnesou to chudší, jak odpovídá politice ODS. Stanjurova reforma DPH vyvolává skepsi

Některé zboží a služby nejspíše podraží kvůli zvýšení DPH. Přesuny do vyšší sazby daně navrhne v úsp…