Antimonopolní úřad podezřívá Hospimed a Puro-Klimu z kartelu

26.07.2012 12:50

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podezřívá společnosti Hospimed a Puro-Klima z kartelu při zadávání veřejných zakázek. Vede s nimi správní řízení. Celkem už analyzoval v předběžném šetření a následně zahájeném řízení řádově několik set zakázek.

Antimonopolní úřad podezřívá Hospimed a Puro-Klimu z kartelu
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

Některé z nich se týkají i Středočeského kraje a tamních zdravotnických zařízení, řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Společnosti Hospimed, Puro-Klima a také B.Braun Medical figurují v korupční kauze bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. Podle médií Rath od zástupců těchto firem přijal milionové úplatky.

Bývalý hejtman si peníze údajně vzal za to, že zasahoval do soutěže na nákup zdravotnického vybavení pro kolínskou nemocnici, na vybavení domova důchodců s lůžky následné péče v kladenské nemocnici a na dodávku zdravotnické technologie pro jeden z pavilonů mladoboleslavské nemocnice.

Již dříve kriminalisté Ratha obvinili z přijetí sedmimilionového úplatku za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku. Kartelové řízení v oblasti nákupu zdravotnické techniky vede ÚOHS od loňska. Loni o tom informovali jeho zástupci na výroční konferenci s tím, že kartel se týká tří firem. Dvě z nich zveřejnil úřad až dnes. Podle informací ČTK třetí stíhanou firmou není B.Braun Medical.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Věříte v naplnění smluv třeba v NATO?

Už kolikrát jsme byli svědky toho, jak se různé smlouvy porušují. Myslíte, že by v případě potřeby jednalo NATO opravdu podle smluv a rychle? Já si třeba nejsem jistá, zda by třeba kvůli nám nebo Pobaltským státům šli ostatní do války. A jestli, tak jak dlouho by třeba aktivace článku 5 trvala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

21:37 Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

Poslední předvolební prezidentskou debatu na Nově moderoval Reynolds Koranteng, stejně jako před prv…