Anulovat prezidentské volby, spustit standartu z Hradu? Komentátor píše o Zemanovi, Drahošovi a televizním odpadu

13.05.2019 21:20

Šéfkomentátor Aktuálně.cz Jan Lipold se na svém blogu rozepsal o závěru Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která minulý týden dospěla k tomu, že televize Prima porušila zákon. A to v pořadu Česko hledá prezidenta, který moderoval Karel Voříšek a šlo o diskusi mezi prezidentskými kandidáty Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

Anulovat prezidentské volby, spustit standartu z Hradu? Komentátor píše o Zemanovi, Drahošovi a televizním odpadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš

Radní se podle všeho usnesli na tom, že diskutovaná témata (držení zbraní, zmírnění protikuřáckého zákona, svoboda slova a její omezování a problém migrace) byla v úvodu příslušné části debaty uvedena příspěvky zpravodajského charakteru, které obsahovaly nedoložená tvrzení, jednostranná vyjádření mluvčích i hodnotící promluvy redaktorky. Vybraná témata byla prezentována jednostrannou optikou a způsob jejich rámování více korespondoval se známými postoji Miloše Zemana, v tomto smyslu mu tak pořad poskytoval výhodu. Prima má nyní sedm dní na nápravu. A to 15 měsíců poté, co byl pořad vysílán.

Původní text ZDE.

„Zkusme si představit, co může být tou požadovanou ‚nápravou‘. Nová show? Nový Voříšek? Co na to CNN, chopí se příležitosti? Anulují se volby? Spustíme standartu z Hradu? Stáhneme z oběhu poštovní známky a ministra Staňka? Státní vyznamenání odevzdávejte v podatelně od dvou do čtyř. Zůstaňte s námi! Nebo ne, je to jedno – škody již byly napáchány. V lednu 2018,“ poznamenal Lipold s tím, že na ČSFD.cz má diskusní pořad plných sedm procent. A nejčastější hodnocení zní jako „odpad“.   

„Radě pro rozhlasové a televizní vysílání děkujeme za odborný úsudek a posíláme klíčenku. A účet za marnost i s úroky za rok a čtvrt. A neplacený odkaz na ČSFD,“ uzavřel Lipold.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá

20:45 Letná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá

„LETNÁ – Je to na nás!" Tak zní název zřejmě největší akce, jakou odpůrci Marie Benešové a Andreje B…