Arab v Piešťanech obtěžoval ženy, a pak si zavolal na pomoc kamarády. Tři čtvrtě hodiny tekla krev, až pak dorazila policie

02.08.2016 6:15

V lázeňských Piešťanech na Slovensku jsou zvyklí na zahraniční hosty. Dalo by se říct, že zdejších přibližně třicet tisíc obyvatel je zvyklých na mísení kultur. Ale všechno má své meze. To pochopili i Arabové, kteří se u hotelu Satelit domáhali pozornosti místní mladé ženy. Té nebyla pozornost Arabů právě vhod, jenže zahraniční hosté to podle všeho nechtěli chápat. Došlo proto k bitce, při které tekla i krev. Policie dorazila na místo až po 40 minutách.

Arab v Piešťanech obtěžoval ženy, a pak si zavolal na pomoc kamarády. Tři čtvrtě hodiny tekla krev, až pak dorazila policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slovensko

Anketa

Na hranice bych v souvislosti s migranty poslal/a nebo postavil/a

73%
23%
hlasovalo: 15372 lidí

Slovenská policie prověřuje incident, do něhož byli zapojeni arabští lázeňští hosté, dvě mladé ženy a několik dalších místních obyvatel, kteří se žen zastali proti Arabům. Podle informací serveru ZPpiestan.sk se dva lázeňští hosté domáhali společnosti dvou mladých žen. Ty daly cizincům najevo, že mohou na něco takového zapomenout a v tu chvíli začala situace houstnout.

Arabové se na dívky obořili a dožadovali se pozornosti, ale mladých žen se obratem zastali místní obyvatelé. Jeden z artabských hostů při následné bitce dokonce rozbil džbánek o hlavu jednou ze Slováků, ale místní brzy získali navrch a ukázali Arabům, kdo je pánem situace.  

„Seděli jsme s přáteli na terase a okolo nás jezdili mladí kluci na kolech. Provokovali bezohlednou jízdou. Tři z té party později provokativně chodili kolem nás, pokřikovali a když jeden prošel těsně okolo mě, vylil na mě vodu.“ popisuje situaci poškozená žena z Piešťan. „Bránila jsem se, začala bitka a skončili jsme na zemi. Když jsem ležela na lopatkách, zasáhli přátelé a lidé, kteří to celé viděli,“ dodala.

Celý text ve slovenštině najdete zde

Arabskému provokatérovi přišli na pomoc jeho kamarádi a v tu chvíli začalo jít do tuhého. „Jak ho jeden z kamarádů dával ze mě, dostal ránu skleněným džbánem do hlavy. Lidé, kteří to viděli, ihned volali policii. Jenže ta přijela až za 40 minut,“ dodala pro dokreslení celé situace napadená žena.  Jeden z kolemstojících lidí začal na arabské mladíky křičet, že podobné chování je na Slovensku považováno za trestný čin a hrozí za něj tvrdá sankce. V tu chvíli se prý arabští mladící začali omlouvat a dali se na ústup.

Napadená obyvatelka Piešťan ještě dodala, že rozhodně není nijak zaujatá proti cizincům a v žádném případě nesympatizuje s extremistickými politiky, ale domnívá se, že by policie měla tento incident řádně prošetřit a nakonec by za takového chování měl padnout jasný trest, aby arabští hosté věděli, že si nic takového nemohou dovolit.

Policejní mluvčí Martina Kredatusová odmítla případ blíže komentovat. Oznámila pouze, že se jím strážci zákona zabývají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…