Arenberger mnohé naštve: Sputnik je stále ve hře

21.04.2021 20:43

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger se nechal slyšet, že vakcína Sputnik V je stále ve hře. Současné dění kolem Vrbětic na tom nic nemění. Píše to server Novinky.cz.

Arenberger mnohé naštve: Sputnik je stále ve hře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr zdravotnictví Petr Arenberger

Současné stanovisko Ministerstva zdravotnictví vůči vakcíně proti koronaviru Sputnik je neutrální. Arenberger v rozhovoru uvedl, že požádal Státní ústav pro kontrolu léčiv, aby si vyžádal potřebnou dokumentaci k dostupným vakcínám. „A jedna z nich je právě Sputnik,“ uvedl, že tomu tak je i po kauze Vrbětice. 

„Myslím, že je předčasné hodnotit, jestli se ČR bude, či nebude rozhodovat o nákupu. My asi vyčkáme na to, jaké dokumenty dorazí, a určitě se na ně podíváme. Asi teď není důvod psát dopis, aby je neposílali,“ dodal Arenberger, který odmítá výtky, že je ministrem Sputniku.

O vrbětické kauze samotné však nechtěl příliš mluvit, podle svých slov do ní zase až tolik nevidí. Nechtěl se tak vyjadřovat ani k tomu, zda šlo o státní terorismus, nebo o „útok na zboží“, jak v minulých dnech řekl premiér Andrej Babiš (ANO). „Skutečně nejsem schopen z hlediska právního a terminologického posoudit, o co se jedná. Vidím to tak, že sem zřejmě přišli nějací lidé a udělali tady výbuch. Jestli to bylo zaměřeno jedním, anebo druhým směrem, nevím,“ poznamenal Arenberger. 

Závěrem se pak vyjádřil i k nošení ochranných prostředků v současné koronavirové situaci. „Já si nemyslím, že když jde někdo sám po ulici, měl by mít roušku z toho důvodu, aby se nenakazil,“ podotkl Arenberger – a to přesto, že jde o stále platné opatření. Epidemiologická situace totiž podle něj stále není taková, abychom k tomu mohli přistoupit. „Magická hranice, při které by se mělo rozvolňovat, je podle epidemiologů 100 na sto tisíc obyvatel…,“ poznamenal Arenberger a dodal, že zkrátka není jisté, že někdo na člověka nevykoukne za rohem. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …