Armáda bojuje s horkem: Na štábu padla ve dvě, Hradní stráž smí pochodovat

20.08.2012 17:08

Náčelník generálního štábu Armády ČR Petr Pavel v úterý vydal doporučení upravující běžný režim armádních příslušníků s ohledem na extrémní vedra. Armáda dostává pravidelná meterologická hlášení a na základě varování před extrémním horkem náčelník generálního štábu již dopředu doporučil některá opatření.

Armáda bojuje s horkem: Na štábu padla ve dvě, Hradní stráž smí pochodovat
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vojenský speciál na afghánském letišti
reklama

„Cestou náčelníka generálního štábu šlo doporučení na útvary, ať zkrátí pracovní dobu,“ uvedla mluvčí generálního štábu Mira Třebická. Sám generální štáb šel příkladem a jeho zaměstnanci v úterý pracovali pouze do 14.00. „Je to vždy ale na rozhodnutí příslušného velitele,“ dodala štábní mluvčí.

Kvůli extrémnímu horku a suchu vojáci například omezují cvičné střelby, zvláštní režim mají i příslušníci Hradní stráže. Vojáci nebudou na Hradčanech stát v tradičních „budkách“, ale mohou se během služby pohybovat po vymezeném prostoru. Během celého léta oblékají vzdušnější variantu uniforem. „Mají též zajištěný přísun tekutin,“ ujistil zástupce velitele Hradní stráže Karel Kroupa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …