Armáda koupí vyprošťovací vozidla pro pandury. Skoro za dvě stě milionů

05.10.2014 9:41

Armáda si plánuje pořídit vyprošťovací vozidla, která by pomáhala třeba při nehodách obrněnců Pandur. Zakázka, kterou Ministerstvo obrany vypsalo na konci září, má předpokládanou hodnotu 191 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a odpovědí Ministerstva obrany.

Armáda koupí vyprošťovací vozidla pro pandury. Skoro za dvě stě milionů
Foto: Archiv
Popisek: Pandur II
reklama

Rezort plánuje pořídit pět vozidel, zájemci o zakázku se do ní mohou přihlásit do 30. října. „Jedná se o speciální těžká takzvaná vyprošťovací vozidla, která jsou určená k přímé logistické a technické podpoře jednotek Armády České republiky vybavených kolovými obrněnými transportéry Pandur a ostatními druhy vojenské techniky," sdělila ČTK Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení Ministerstva obrany.

Vozidla mají podle ní být používána v polních podmínkách nebo při vedení bojů. „Zejména při vyprošťování, odtahu, údržbě, polních opravách a při technické pomoci," dodala.

Zakázka bude mít podle předpokladů rezortu hodnotu 191 milionů korun bez DPH. V minulosti přitom ministerstvo zvažovalo nákup 11 těchto vozidel Tatra za 600 milionů korun od šternberského Vojenského opravárenského podniku. Cena byla kritizována jako přemrštěná. Podle Zechmeisterové nebyla tato zakázka v minulosti vůbec vyhlášena a počet pořizovaných vozidel byl nakonec přehodnocen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…