Armáda si stěžuje na dlouhé dodací lhůty náhradních dílů, kdy musí čekat na drobnou součástku i třeba rok a půl. Zároveň se armáda podle náčelníka generálního štábu Aleše Opaty stále nevyrovnala se svým podfinancováním.
Armáda provozuje 107 pandurů v sedmi různých modifikacích. Podle jejího vedení bylo v posledních letech průměrně neprovozuschopných asi 30 strojů, od roku 2017 se vojákům daří opravit více vozidel, než kolik jich je porouchaných. Na začátku října jako neprovozuschopných vykazovala 21 strojů. Ředitel sekce podpory ministerstva obrany Štefan Muránský poznamenal, že důvodem jsou někdy banální případy chybějících drobných součástek. Potíže podle něj panují především v souvislosti s dodávkami od izraelské firmy Rafael na zbraňovou stanici, kdy vojáci čekají na dodávky náhradních dílů v průměru 19 měsíců.
Armáda chce proto vyjednat s dodavatelem výrazné zkrácení dodací doby. Zároveň si chce armáda vytvořit vlastní zásobu součástek a navýšit své opravárenské kapacity.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp