Asi jsou blbí. Asi nějaký debil, bouchly saze primátorce Krnáčové. A z ČSSD přilétlo: Pořád vlhká a nedodělaná. Neví se, kdy se udělá

03.03.2015 7:25

Pražská primátorka Adriana Krnáčová se ve včerejších televizních novinách TV Nova poněkud nezvykle vyjádřila k opětovnému odložení otevření tunelu Blanka. Slova nevážila, vzhledem k nastalé situaci, kdy je potřeba otevření tunelu opět odložit na dobu neurčitou a kdy dochází k opětovnému navýšení nákladů. „Asi jsou blbí. Když někdo hrabe tunel, je tam s největší pravděpodobností nějaká vlhkost,“ vyjádřila se primátorka k nesmyslné chybě v projektu.

Asi jsou blbí. Asi nějaký debil, bouchly saze primátorce Krnáčové. A z ČSSD přilétlo: Pořád vlhká a nedodělaná. Neví se, kdy se udělá
Foto: ODS
Popisek: Adriana Krnáčová

V momentě, kdy se reportérka TV Nova otázala primátorky, jak je možné, že došlo k takovéto chybě a kdo je zodpovědný za vytvoření projektu tunelu Blanka, odpověděla Krnáčová rázně: „Asi nějaký debil.“ TV Nova však uvedla, že za tímto projektem stojí společnost Satra. Reportérka se posléze zeptala primátorky, jak je možné, že projektanti navrhli tunel Blanka s kabeláží, která nesmí přijít do styku s vodou, vzhledem k tomu, že jde o tunel. „Asi jsou blbí,“ jen dodala Krnáčová.

K tunelu Blanka se vyjádřila také firma ČKD Praha DIZ, která má na starosti technologickou část celého projektu, ta uvedla, že naplánované otevření v dubnu tohoto roku není možné a musí být proto odloženo, a to na dobu neurčitou. Odůvodnila to špatně zvoleným typem kabelů, jelikož se v projektu počítalo s tzv. „suchým“ tunelem, musí se celá kabeláž změnit na voděodolnou, z důvodu poškození, které způsobila spodní voda.

K tématu trvale problematického pražského tunelového komplexu se na svém Facebooku vyjádřil i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna, známý svou prostořekostí. Nyní však své stanovisko pojal spíše košilatě a příčinu trvalých problémů z pražským tunelem Blanka objevil v jeho nevhodném pojmenování.

„To dělá to jméno Blanka. Je pořád vlhká, nedodělaná, a nikdo neodhadne, kdy se udělá,“ poznamenal poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: ste

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

12:24 Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

Schůzka kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského s prezidentem Milošem Zemanem trvala asi 40 …