Asi mi nezbude, než abych volil ODS, říká Klaus

22.04.2014 19:37

Podle bývalého prezidenta Václava Klause květnové volby do Evropského parlamentu mnoho nezmění, zároveň však připouští, že k volbám půjde. Jasný závěr zatím neudělal, ale podle svých slov mu asi nezbude než volit ODS.

Asi mi nezbude, než abych volil ODS, říká Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Klaus

„Asi mi nezbude, než abych volil tu ODS,“ řekl v Interview ČT24 Václav Klaus. Připouští však, že by v evropských volbách kroužkoval – koho, to zatím neprozradil. Zcela rozhodnutý totiž není, přeci jen je teprve 22. dubna.

Obměněný předseda občanských demokratů Petr Fiala se mu však zamlouvá. „Respektuju pana profesora Fialu, dlouhá léta ho znám,“ řekl Klaus. „Má názory, se kterými souzním do značné míry,“ dodal s tím, že je ale potřeba, aby dokázal oslovit voliče a dokázal je přitáhnout. Tento proces podle něj u Fialy ještě trvá.

O ODS se přitom v minulých parlamentních volbách nevyjadřoval její zakladatel nejlépe. Podpořil nakonec hnutí Hlavu vzhůru! Jany Bobošíkové. Objevil se dokonce na billboardech, o čemž ale prý dopředu nevěděl – nikdo mu nic neřekl. „Já jsem ale loajální člověk a nebudu nějakým zlým výrokem ještě oslabovat ty, kteří to udělali,“ řekl s tím, že tak raději „držel jazyk za zuby“.

V pořadu se Klaus vyjádřil i k situaci na Ukrajině. Už od začátku totiž zastává názor, že o své budoucnosti by Ukrajina měla rozhodnout zcela sama. „Jestli by toto byla teze, kterou by propagovala ČT, tak bych byl hrozně rád a možná bych se na ni občas díval,“ zavtipkoval.

Podle Klause je totiž Ukrajina rozpolcený stát s mnoha problémy – a za nynější situaci můžou kroky Západu. Vše prý vyhrotila Evropská unie a Spojené státy. „To myslím, že nebylo Rusko a nebyl Putin,“ míní Klaus. „To vyhrotili naši gerojové, Schwarzenbergové, Kocábové a další,“ dodal ironicky s tím, že Západ právě „postavil Ukrajinu do neřešitelného konfliktu a neřešitelného dilematu“. Donutil ji v podstatě říci, zda chce patřit na „východ“ nebo na „západ“. A v případě takového státu, jakým Ukrajina je, to způsobilo další problém.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: pan

Vaše návštěvy škol

Vážená paní Pekarová, mám dotaz ohledně Vašich besed na středních školách. 1. Proč setkání organizujete v rámci školní výuky? Proč to není v pozdních odpoledních hodinách, např. od 17:00 h, kdy už všem žákům vyučování končí. (Např. Střední odborná škola pro administrativu EU, kde to do rozvrhu žák...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…