Asi mi nezbude, než abych volil ODS, říká Klaus

22.04.2014 19:37

Podle bývalého prezidenta Václava Klause květnové volby do Evropského parlamentu mnoho nezmění, zároveň však připouští, že k volbám půjde. Jasný závěr zatím neudělal, ale podle svých slov mu asi nezbude než volit ODS.

Asi mi nezbude, než abych volil ODS, říká Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Klaus
reklama

„Asi mi nezbude, než abych volil tu ODS,“ řekl v Interview ČT24 Václav Klaus. Připouští však, že by v evropských volbách kroužkoval – koho, to zatím neprozradil. Zcela rozhodnutý totiž není, přeci jen je teprve 22. dubna.

Obměněný předseda občanských demokratů Petr Fiala se mu však zamlouvá. „Respektuju pana profesora Fialu, dlouhá léta ho znám,“ řekl Klaus. „Má názory, se kterými souzním do značné míry,“ dodal s tím, že je ale potřeba, aby dokázal oslovit voliče a dokázal je přitáhnout. Tento proces podle něj u Fialy ještě trvá.

O ODS se přitom v minulých parlamentních volbách nevyjadřoval její zakladatel nejlépe. Podpořil nakonec hnutí Hlavu vzhůru! Jany Bobošíkové. Objevil se dokonce na billboardech, o čemž ale prý dopředu nevěděl – nikdo mu nic neřekl. „Já jsem ale loajální člověk a nebudu nějakým zlým výrokem ještě oslabovat ty, kteří to udělali,“ řekl s tím, že tak raději „držel jazyk za zuby“.

V pořadu se Klaus vyjádřil i k situaci na Ukrajině. Už od začátku totiž zastává názor, že o své budoucnosti by Ukrajina měla rozhodnout zcela sama. „Jestli by toto byla teze, kterou by propagovala ČT, tak bych byl hrozně rád a možná bych se na ni občas díval,“ zavtipkoval.

Podle Klause je totiž Ukrajina rozpolcený stát s mnoha problémy – a za nynější situaci můžou kroky Západu. Vše prý vyhrotila Evropská unie a Spojené státy. „To myslím, že nebylo Rusko a nebyl Putin,“ míní Klaus. „To vyhrotili naši gerojové, Schwarzenbergové, Kocábové a další,“ dodal ironicky s tím, že Západ právě „postavil Ukrajinu do neřešitelného konfliktu a neřešitelného dilematu“. Donutil ji v podstatě říci, zda chce patřit na „východ“ nebo na „západ“. A v případě takového státu, jakým Ukrajina je, to způsobilo další problém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

13:40 Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

Jakub Olbert a Jiří Janeček z iniciativy Otevřeme Česko nepředstoupí před petiční výbor Parlamentu n…