Asi už příští týden si Češi budou moct koupit časopis Charlie Hebdo, má stát 140 Kč

15.01.2015 11:45

Dovozce a distributor zahraničního tisku CZ Press bude prodávat francouzský týdeník Charlie Hebdo za 140 korun. Očekává, že první výtisky přijdou na stánky na začátku příštího týdne. Zákazníci, kteří si titul objednali, jej obdrží doporučeně poštou. ČTK to dnes řekl Štěpán Brožek z CZ Press. Časopisu, jehož pařížská redakce se před týdnem stala terčem krvavého teroristického útoku, pro český trh distributor objednal 1500 kusů.

Asi už příští týden si Češi budou moct koupit časopis Charlie Hebdo, má stát 140 Kč
Foto: Charliehebdo.fr, tan
Popisek: Jak vypadal časopis Charlie Hebdo

"Časopisy zatím nemáme. Náš dodavatel, který je z Francie, je bude mít dneska ve skladu, zítra by měly být v Německu. Nejspíš až příští týden dorazí k nám," řekl Brožek. "První výtisky půjdou na stánky, ale nebude jich mnoho," uvedl s tím, že kvůli velkému zájmu bude titul přicházet postupně a zatím je od dodavatele potvrzených prvních 100 výtisků.

Časopis bude k dostání ve stáncích se zahraničním tiskem. Objevit by se tak měly ve stáncích provozovaných společností HDS, tedy v sítích Relay a Inmedio, ale i u nezávislých prodejců, s nimiž CZ Press spolupracuje.

O první část z původně plánovaného třímilionového vydání satirického časopisu Charlie Hebdo byl ve Francii ve středu, během prvního dne, kdy se do prodeje dostalo asi 550.000 kusů, velký zájem. Náklad byl proto zvýšen na pět milionů. Cena výtisku na francouzském trhu je tři eura (85 korun).

Číslo s další karikaturou proroka Mohameda vyšlo přesně týden po útoku

Podle dostupných informací bylo do zhruba 25 zemí světa, kde Charlie Hebdo vyšel v šesti jazykových mutacích, odesláno na 300.000 kusů časopisu. Celkový výnos z darů, z prodeje a z nových předplatitelů, jejichž počet vzrostl z necelých 7000 na 120.000, by mohl podle odhadů činit kolem deseti milionů eur.

Číslo s další karikaturou proroka Mohameda vyšlo přesně týden poté, kdy islámští radikálové redakci časopisu částečně vyvraždili. Mnozí muslimové obviňují list z urážení proroka, jehož zpodobování v jakékoli formě islám zapovídá. Koupí nového čísla lidé podle komentářů vyjadřují solidaritu s redakcí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dva telefonují, jeden kouká do počítače... Kalousek a Fiala zaměstnali sněmovnu. Než se to pokazilo, bylo veselo

13:34 Dva telefonují, jeden kouká do počítače... Kalousek a Fiala zaměstnali sněmovnu. Než se to pokazilo, bylo veselo

V Poslanecké sněmovně se dnes sešli zákonodárci na mimořádné schůzi, kterou vyvolali poslanci opozič…