Asistentky pomáhají seniorům a postiženým s intimnostmi. Hlásí se i prostitutky

13.10.2013 9:26

V českých ústavech pro handicapované i seniory se objevují první intimní asistentky. Zatím to bývají většinou přímo pracovnice těchto zařízení, zájem ale mají i prostitutky. Na nový fenomén upozornil server iDnes.cz.

Asistentky pomáhají seniorům a postiženým s intimnostmi. Hlásí se i prostitutky
Foto: internet
Popisek: Prostitutka na posteli

„Je to skrytý fenomén. Víme o několika, které se tomu věnují, řada dalších o tom uvažuje. Doufáme, že se postupně intimní asistentky rozšíří," sdělila serveru Lucie Šídová, výkonná ředitelka sdružení Rozkoš bez rizika, které pomáhá prostitutkám. V kolika zařízeních v Česku se podobné služby poskytují, tak vzhledem k choulostivosti tohoto tématu není příliš jasné.

Asistentky, někdy také asistenti, například vzdělávají seniory či postižené osoby v sexualitě, radí, jak se chovat, nebo obstarávají potřebné vybavení. „Nepostradatelné jsou názorné erotické pomůcky, které se naši klienti postupně učí používat, vždy po jejich výslovném souhlasu," prozradil nejmenovaný ústav pro mentálně postižené v publikaci, kterou v říjnu vydá Rozkoš bez rizika. 

V zahraničí existuje i aktivní sexuální asistence

A jak práce takzvané intimní asistentky vypadá? „Moje služba v této oblasti spočívá především v tom, abych uživatelům citlivě vysvětlila a v rámci dostupných pomůcek ukázala, jak prožít a zdokonalit svůj sexuální život," popsala intimní asistentka, která nechtěla sdělit své jméno.

Podle Šídové by intimní asistenci mohly zastávat i bývalé či současné prostitutky. „Některé o tom uvažují. Poté, co jsme o tomto tématu mluvili na naší červnové konferenci, tak nám přišlo už několik životopisů. Samozřejmě by se musely v řadě věcech vzdělávat," prohlásila.

Takový přístup se nazývá pasivní sexuální asistence, v řadě zemí však probíhá i ta aktivní, například formou erotické masáže, orálního sexu či přímo pohlavního styku. "V Česku není legalizovaná prostituce, proto by se v případě aktivní asistence jednalo o kuplířství. Senior nebo handicapovaný může samozřejmě využít služeb prostitutek mimo zařízení, ale spousta z nich se nemůže moc pohybovat. Legalizace sexuálních služeb by jim to velmi usnadnila. A to i ženám, které by rády v této oblasti zůstaly a využily své zkušenosti v práci s tělem," podotkla Šídová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…