Ať Pecková zkusí žít za důchod. Pak může mluvit o duchovnu, zlobí se Moučková

13.05.2012 22:12

Pořad České televize 168 hodin se věnoval výroku poslankyně TOP 09 Gabriely Peckové o tom, že se důchodci budou muset zpomalení valorizace přizpůsobit a zvládnou to, jelikož žili za války. K jejím slovům se vyjádřily některé slavné osobnosti. A pro poslankyni nepříliš lichotivě.

Ať Pecková zkusí žít za důchod. Pak může mluvit o duchovnu, zlobí se Moučková
Foto: top09.cz
Popisek: Bývalá poslankyně TOP 09 Gabriela Pecková
reklama

Jako první promluvil komentátor Valtr Komárek. „To jsou silné výrazy, rozčílí, provokují a nic neřeší,“ uvedl. „To, že důchodci měli čas si zvyknout na bídu, to není moc povznášející,“ souhlasil trochu smířlivěji divadelník, skladatel a spisovatel Jiří Suchý.

Jak se lidé mají? To politiky nezajímá

Psycholožka Dana Němečková považuje výrok za nešťastně vytržený z kontextu. „Kdybych to řekla já jako chudá důchodkyně, tak myslím, že to vyzní jinak, protože od politiků společnost očekává řešení,“ myslí si. „Paní Peckové se to mluví za poslanecký plat. Já bych jí dala 10 a půl tisíce,“ rozčílila se moderátorka Kamila Moučková.

„Ta společnost nějakým způsobem podceňuje ty staré lidi, kteří jsou ještě životaschopní,“ pokračovala rozhořčeně Moučková. Podle Komárka se politici, kteří nepřečetli jedinou knížku, tváří jako elita. Přitom většina důchodců, například bývalých učitelů, je duševně mnohem výš. „Aby ti lidé žili dobře a měli se dobře, to je nezajímá,“ míní Komárek. „Oni budou říkat něco o duchovnu? Paní Pecková?“ kroutila hlavou Moučková.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

13:55 Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, prezident České l…