Ať jde Sobotka na dva roky do kriminálu. Zločin, korupce, mafie, zaútočil umělec i na Kalouska

05.02.2017 16:44 | Zprávy
autor: vef

Bývalý předseda KSČM a režisér Jiří Svoboda se vyjádřil k aktuální politické situaci. Dnes je velmi kritický jak k ČSSD, tak ke komunistické straně. Věří, jak říká, prezidentu Miloši Zemanovi a vicepremiérovi Andreji Babišovi. Rozhovor s ním přinesl server Deník.cz.

Ať jde Sobotka na dva roky do kriminálu. Zločin, korupce, mafie, zaútočil umělec i na Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Režisér Jiří Svoboda

Svoboda se v rozhovoru mimo jiné vyjádřil ke sporu kolem jmenování Karla Srpa do Etické komise ČR či k potvrzení spolupráce Lecha Walesy s polskou tajnou policií. „Karel Srp byl vazebně stíhán, k soudu ho vodili z vězení. Když procházel soudní budovou, stálo tam na čtyřicet disidentů a všichni tleskali. Jazzová sekce byla pojmem. Nevím, jakým způsobem Srp a lidé kolem něj kryli, že takové knížky mohly vycházet, ale jejich kulturní činnost byla značná a pozitivní. Myslím však, že jak pan prezident, tak pan Srp museli podobnou odezvu čekat,“ zmínil Svoboda.

Podle něj to celé byla provokace, kterou vnímá jako hru s lidským osudem. Karel Srp jmenování neměl přijmout, myslí si. Zároveň ale dodal, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), jenž odmítl jmenování Srpa podepsat, by si měl vyzkoušet, jaké to je sedět dva roky v kriminále. „Třeba za prodej OKD by se to mohlo podařit. Nebo by to alespoň mohl vysvětlit,“ uvedl s tím, že on svým doporučením vládě buď z hrubé nedbalosti, nebo kvůli spojení s panem Bakalou, připravil stát o desítky miliard korun.

„V Polsku potvrdili, že Walesa něco podepsal, ale co z toho lze vyvodit? Přestává tím být vůdcem Solidarity, prezidentem Polska v době jeho emancipace ze sovětského bloku a nositelem Nobelovy ceny míru? Jeho zásluhy bezpochyby převažují nad nějakými škudibíky, kteří kdesi hledají jeho podpis,“ dodal Svoboda, že to, že Walesa něco podepsal, nic neznamená, nevíme-li, zda tím někomu ublížil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…