Ať jde, nebo ho odvolám. Rakušan rázně vstoupil do další kauzy STAN

16.07.2022 14:08

Hnutí STAN má na kontě další přešlap. Po tom, co musel předseda STAN Vít Rakušan řešit problémy s kyperskou firmou již zesnulého Věslava Michalika, po odjezdu exposlance Jana Farského na studia do USA, po kauze odškodnění obcí kolem Vrbětic spojených se Stanislavem Polčákem a po kauze Hlubuček a Redl má hnutí Starostové a nezávislí ještě jeden problém. A Rakušan popsal, co s tím udělá.

Ať jde, nebo ho odvolám. Rakušan rázně vstoupil do další kauzy STAN
Foto: Hans Štembera
Popisek: TK ministra vnitra Víta Rakušana a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků

Starosta Poděbrad Jiří Červinka se na červnovém jednání zastupitelstva města svěřil s tím, že v roce 2001 pronesl před jedním z policistů rasistický výrok na adresu Romů. Naznačil, že by se měli střílet. Poté, co na Červinkovo vystoupení upozornil Deník N, se starosta za svůj výrok omluvil a uznal, že se vyjadřoval nevhodně.

Podle předsedy STAN Víta Rakušana ale omluvou celá kauza nekončí.

„Poděbradský průšvih řešíme. V úterý jsem nejen já jasně řekl, že výrok pana starosty je neakceptovatelný. Ve středu dozorčí rada hnutí podala podnět na pozastavení členství pana Červinky, zabývat se jím bude nejbližší předsednictvo. Ve čtvrtek se na můj popud sešla oblastní organizace a vyzvala pana starostu, aby odstoupil z kandidátky. Pokud to neudělá, odvolám ho z ní, jak jsem mu včera osobně řekl. Vnímám volání po rychlých a ‚exemplárních‘ krocích. Ale taky vnímám nutnost nechat zafungovat standardní mechanismy hnutí – a jsem rád, že v tomto případě fungují,“ napsal Rakušan na twitteru.

Vít Rakušan promlouvá

Rakušanovi oznámení přišlo poté, co místopředseda středočeského STAN Ondřej Lochman označil celou kauzu za uzavřenou. Jak je patrné, pro Rakušana uzavřena není. Alespoň ne před komunálními volbami, které proběhnou na podzim tohoto roku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Jak chcete zabránit tomu, aby lidé odcházeli do předčasných důvodů?

A není to zcela pochopitelné, když se jim to vyplácí? A nepřijde vám nefér, že tu rostou důchody, ale i třeba vaše mzdy a spousta poctivě pracujícíh dělá stále za almužnu nebo za míň, než jsou třeba důchody? A proč se zvyšují dávky převážně - nejvíce důchodcům? Co třeba rodiny s dětmi? Těm naopak v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

22:05 Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

Vlastenec nebo vlastizrádce? Co byl sovětský generál Andrej Vlasov, pod jehož velením vznikla Ruská …