Ať jde, nebo ho odvolám. Rakušan rázně vstoupil do další kauzy STAN

16.07.2022 14:08 | Zprávy

Hnutí STAN má na kontě další přešlap. Po tom, co musel předseda STAN Vít Rakušan řešit problémy s kyperskou firmou již zesnulého Věslava Michalika, po odjezdu exposlance Jana Farského na studia do USA, po kauze odškodnění obcí kolem Vrbětic spojených se Stanislavem Polčákem a po kauze Hlubuček a Redl má hnutí Starostové a nezávislí ještě jeden problém. A Rakušan popsal, co s tím udělá.

Ať jde, nebo ho odvolám. Rakušan rázně vstoupil do další kauzy STAN
Foto: Hans Štembera
Popisek: TK ministra vnitra Víta Rakušana a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků

Starosta Poděbrad Jiří Červinka se na červnovém jednání zastupitelstva města svěřil s tím, že v roce 2001 pronesl před jedním z policistů rasistický výrok na adresu Romů. Naznačil, že by se měli střílet. Poté, co na Červinkovo vystoupení upozornil Deník N, se starosta za svůj výrok omluvil a uznal, že se vyjadřoval nevhodně.

Podle předsedy STAN Víta Rakušana ale omluvou celá kauza nekončí.

„Poděbradský průšvih řešíme. V úterý jsem nejen já jasně řekl, že výrok pana starosty je neakceptovatelný. Ve středu dozorčí rada hnutí podala podnět na pozastavení členství pana Červinky, zabývat se jím bude nejbližší předsednictvo. Ve čtvrtek se na můj popud sešla oblastní organizace a vyzvala pana starostu, aby odstoupil z kandidátky. Pokud to neudělá, odvolám ho z ní, jak jsem mu včera osobně řekl. Vnímám volání po rychlých a ‚exemplárních‘ krocích. Ale taky vnímám nutnost nechat zafungovat standardní mechanismy hnutí – a jsem rád, že v tomto případě fungují,“ napsal Rakušan na twitteru.

Vít Rakušan promlouvá

Rakušanovi oznámení přišlo poté, co místopředseda středočeského STAN Ondřej Lochman označil celou kauzu za uzavřenou. Jak je patrné, pro Rakušana uzavřena není. Alespoň ne před komunálními volbami, které proběhnou na podzim tohoto roku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

21:13 Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se brání spekulacím, že si v rámci novely zákona o vysokých škol…