Ať jdou migranti pryč, takhle to dál nejde. V ČT s tím souhlasila i Langšádlová

12.06.2018 7:45 | Zprávy
autor: sla

Velkou vlnu vášní vyvolal postup Itálie, kdy nový italský ministr vnitra zakázal, aby italské přístavy přijímaly humanitární lodě s uprchlíky na palubě. Sklidil za to kritiku OSN i Evropská komise. Své přístavy zatím nabídlo Španělsko. O dalším postupu v Událostech komentářích diskutovali zástupci tří stran, Roman Váňa (ČSSD), Lubomír Volný (SPD) a Helena Langšádlová (TOP 09).

Ať jdou migranti pryč, takhle to dál nejde. V ČT s tím souhlasila i Langšádlová
Foto: Twitter
Popisek: Poslankyně Pekarová Adamová a Langšádlová děkují za květiny

V hodnocení napjaté situace a italského postoje se jednotliví představitelé politických partají se úplně neshodli.  „Velkým překvapením to není“, uvedla v úvodu Helena Langšádlová a dodala, že ve chvíli, kdy ti lidé už vyplují je pozdě něco řešit. S tím příliš nesouhlasil  poslanec Lubomír Volný a vyjádřil sympatie k italskému postupu. „My podporujeme to, jak se zachovala Itálie a Malta“, uvádí poslanec za SPD. „Ten postoj Itálie je pochopitelný“ odpovídá na stejnou otázku Váňa a odkázal  k velkému  počtu lodí, které již dorazily k italským břehm.  Co se stane dál, je otázkou. Podle Váni by se měla loď vracet tam, odkud vyplula. „Určitě , když už jsou u italských břehů není chvíle to řešit“, zopakovala Langšádlová s tím, že situaci je zcela zásadní řešit africkém kontinentu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Daniela Kovářová byl položen dotaz

Jste pro referendum?

Podle mě máte pravdu oba tábory. Jeden tvrdí, že si většina lidí Euro nepřeje, druhý, že jsme se k němu zavázali. Nebylo by teda řešením, vyvolat znovu referendum o našem členství v EU a přijetí Eura? Prý se teď nějaký zákon o referendum chystá, podpoříte ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

18:45 „Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

„Je třeba opustit jakýkoliv zbytek sentimentu nikoliv s korunou, ale s tímto prezidentem. Přijetí eu…