Ať je Amerika jakákoliv, hlavně, že je to spojenec. Šéf Českého domu má stále USA rád

03.01.2020 20:41 | Zprávy
autor: nab

Ředitel Českého domu v New Yorku Miroslav Konvalina, který několik let působil jako zpravodaj v USA, byl 2. ledna hostem pořadu Osobnosti v Českém rozhlasu Plus. Promluvil například o prezidentských volbách, které letos Spojené státy čekají. „Ukazuje se, že čistou kritikou Donalda Trumpa volby nikdo nevyhraje,“ říká.

Ať je Amerika jakákoliv, hlavně, že je to spojenec. Šéf Českého domu má stále USA rád
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump v OSN

Amerika je pro Konvalinu prý doslova jeho druhým domovem. Vystudoval žurnalistiku v Praze i v New Yorku. „Na fakultě žurnalistiky v Missouri se nás ptali po smyslu privátních médií. Posluchači přednášky se tehdy oháněli termíny jako vyvážené zpravodajství nebo ověřené informace. Ale profesor nám odpověděl, že hlavním úkolem těchto médií je vydělávat peníze,“ vzpomíná.

Dnes se podle jeho slov mediální svět rychle segmentuje. „Jakmile uchopíte určitou část publika, tak ho nechcete zklamat a 24 hodin denně mu přinášíte v určitých souvislostech to, co chce slyšet,“ uvedl Konvalina, podle kterého některá americká média fungují na této bázi, i co se týká informování o prezidentu Donaldu Trumpovi.

Podle Konvaliny se Amerika za ta léta, co tam nebyl, v podstatě nezměnila, i přestože se mění politika i mezinárodní situace, je to země, do které se vrací rád. „Mění se toho docela dost, ale věci, které mám na Americe rád, zůstávají,“ pousmál se s tím, že v Americe nezná člověka, který by neměl rád Českou republiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…