Ať prezident zveřejní svou zdravotní dokumentaci, žádá Doležal z Reflexu

13. 4. 2018 12:54

Brněnský politik Svatopluk Bartík před pár měsíci napsal, že prezident Miloš Zeman trpí rakovinou a čeká ho jen pár měsíců života. Zeman Bartíka zažaloval. Jenže když měl soudu zaslat zdravotní dokumentaci, která by dokazovala opak, prezident vycouval ze sporu a požádal o jeho pozastavení. Zdravotní dokumentaci nezveřejnil. Publicista Jiří X. Doležal si na serveru Reflex.cz položil otázku, proč tak prezident učinil.

Ať prezident zveřejní svou zdravotní dokumentaci, žádá Doležal z Reflexu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

Jiří X. Doležal uznává, že zdravotní stav je soukromou věcí každého člověka. Nikdo nemusí vědět, jak na tom zdravotně jste. Ani vaše žena to nemusí vědět. To všechno podle publicisty platí. S jednou výjimkou. S výjimkou prezidenta republiky.

„Prezident je reprezentantem všech občanů, a proto musí být všem občanům přístupné informace o tom, zda zdravotně funguje a jak dlouho mu to vydrží. Například v USA se těší zdravotní stav prezidenta všeobecnému zájmu,“ připomněl Doležal.

Zeman mohl snadno vyhrát soudní spor s Bartíkem, kdyby předložil lékařské zprávy, kde by bylo řečeno, že je zdráv. Zeman to však neudělal. A jak se pravidelně objevuje před kamerami, je na něm vidět úbytek sil. Pochybnosti o prezidentově zdraví tak zůstávají. Neodpověděl jasně na otázku, zda má, či nemá rakovinu.

„Za sebe musím přiznat, že bych mu ji opravdu nepřál, na Vysočině má své nezpochybnitelné místo. Ale vzhledem k tomu, že je nyní ještě prezidentem, tak by tu otázku asi měl lidem – občanům – voličům, prostě všem, které reprezentuje, po pravdě zodpovědět,“ uzavřel Doležal.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…