Ať řekne cokoliv, kojoti vylezou z děr! Ringo Čech a další povstali proti nepřátelům Zemana. Za vyhrožování soudem a vlastizradou

12.12.2018 4:40

ANKETA Kritické vyjádření Miloše Zemana v souvislosti s BIS, kdy použil mimo jiné výraz „čučkaři“, i jeho slova pro ruskou televizi, kde mluvil například o zbytečnosti protiruských sankcí, vyvolaly opět vyostřenou diskusi. Z některých míst se ozývají dokonce slova o velezradě, nebo volání po ústavní žalobě a odvolání z funkce prezidenta. ParlamentnímListům.cz se na toto téma vyjádřili hudebník František Ringo Čech, herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, hudební producent Aleš Trdla i spisovatel Hynek Klimek.

Ať řekne cokoliv, kojoti vylezou z děr! Ringo Čech a další povstali proti nepřátelům Zemana. Za vyhrožování soudem a vlastizradou
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech
reklama

Zcela jasný vzkaz poslal kritikům prezidenta Zemana hudebník a herec František Ringo Čech. „Ať prezident řekne cokoliv, tak kojoti vylezou z děr,“ nebral si servítky a dodal. „Já myslím, že Miloš ví, co říká.“

Anketa

Obáváte se, že ,,vánoční" teroristické útoky zasáhnou i Českou republiku?

73%
hlasovalo: 8000 lidí

Ke slovům Miloše Zemana ohledně BIS i protiruských sankcí se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i herec Ivan Vyskočil. „Vždyť ten pan prezident má pravdu. BISka takhle hodí jako do placu – jsou tady ruští špioni a čínští špioni... a za celou dobu ani jednoho nechytli? A imám, který podporoval terorismus a lákal lidi na Islámský stát, tak toho si jaksi ‚zapomněli všimnout‘?“ říká herec Ivan Vyskočil.

Anketa

Je Miloš Zeman vlastizrádce?

5%
95%
hlasovalo: 19404 lidí
Vyjádřil se i k tomu, že Miloš Zeman v ruské televizi uvedl, že protiruské sankce jsou zbytečné. „Samozřejmě, i s tímto názorem souhlasím. Vždyť ty protiruské sankce akorát zapříčinily to, že se Rusové věci, které neměli, naučili dělat sami. Jsou tak zvyklí, zocelení z války. A kdo na tom prodělal? Akorát nejvíc my, protože jsme přišli o kšefty. A hned nás také na tom trhu někdo nahradil. Ano, má naprostou pravdu, sankce jsou nesmysl,“ říká Ivan Vyskočil.

Sankce Rusům neublížily, obchody jsou plné...

Nejen ke kritikům Miloše Zemana, ale i k jeho slovům v ruské televizi se vyjádřil i Vyskočilův kolega, herec Jan Kuželka. „To už je dlouhodobý boj, neuvěřitelný tlak na prezidenta,“ říká Jan Kuželka na adresu prezidentových kritiků s tím, že řeči o vlastizradě považuje za nesmysl. Rázně se pak Miloše Zemana zastal v souvislosti s jeho slovy o zbytečnosti protiruských sankcí. „Tak to je stará známá věc, že protiruské sankce jsou hloupost. Rusům to vůbec neublížilo, naopak. Tam je absolutně všechno. Teď se odtud vrátili známí a vyprávěli, jak jsou tam plné obchody,“ říká Jan Kuželka a stejně jako Ivan Vyskočil podotýká: „Jediní, komu to ublížilo, jsme byli my. Podívejte se, třeba jihočeská Madeta, která vyvážela nivu do Ruska, co jí to udělalo za potíže,“ dodává.

Svůj názor pak řekl Jan Kuželka i k dalšímu vyjádření prezidenta Zemana, a sice, že v Evropské unii nevidí silného vůdce, jakého mají například USA nebo Rusko. „Já také nevidím v EU žádného silného lídra. Macron se ukázal jako absolutní slaboch, který není schopný říct národu, jak se věci skutečně mají. O Německu ani nemá cenu mluvit, podívejte se, jak to tam dopadlo. Snad to teď s tou nástupkyní Merkelové půjde k lepšímu. Osobně si myslím, že jedním z nejlepších lídrů, který si stojí za svým, je Orbán. I když je to jistě proti mysli všech těch různých sluníčkářů,“ nebral si servítky Jan Kuželka.

Nešťastné vyjádření vůči BIS?

Nad tím, co se děje kolem prezidenta Zemana, se zamyslel i spisovatel Hynek Klimek. „Vlastizrada je pro mne docela silné kafe, to přece jen ne,“ říká na výroky Zemanových kritiků a dodává. „Ale na druhou stranu si nemyslím, že to, co pronesl pan prezident vůči BIS, bylo vhodné a šťastné,“ vysvětluje spisovatel a pokračuje. „Ohledně jeho vyjádření například o protiruských sankcích se domnívám, že zahraniční politiku by měla dělat vláda, a ne prezident. Měl by se alespoň nějakým způsobem s vládou zkusit domluvit, a ne to dělat sám za sebe. To si nemyslím, že je dobré,“ říká Hynek Klimek pro ParlamentníListy.cz.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Prezidentovy výroky vůči BIS neschvaluje ani hudební producent Aleš Trdla. „Chápu, že se asi vždy hledá cokoli, co lze použít k útoku na hlavu státu. Nicméně si myslím, že tentokrát pan prezident opravdu ujel a zbytečně svým odpůrcům dal trumf do ruky,“ říká producent a vyjadřuje se i k výrazu, který prezident vůči BIS použil a který některé lidi hodně pobouřil. „Výraz ‚čučkaři‘ slyším poprvé, a kdyby pan Moravec v neděli nevysvětlil tento pojem, nevěděl bych, o co jde. Paradoxně však tentokrát je tím čučkařem podle sděleného významu slova, vlastně pan prezident. Bohužel,“ uzavírá Aleš Trdla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: David Hora
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Býčí „koule“ za 240 Kč. Hlavní chod za 450 Kč. Na „Hřibově zahrádce“ za zvuku tramvají

14:20 Býčí „koule“ za 240 Kč. Hlavní chod za 450 Kč. Na „Hřibově zahrádce“ za zvuku tramvají

Zklidnění Smetanova nábřeží přineslo místním podnikům možnost rozšířít své zahrádky. ParlamentníList…