Ať složí funkci a jde dělat něco jiného, pustil se Rath u soudu do žalobce Jiráta

03.12.2013 19:51

V úterý pokračoval soud s exposlancem Davidem Rathem a dalšími obžalovanými v korupční kauze. Na řadu přišel poslech pořízených odposlechů. Rath si při jednání opakovaně stěžoval na nesrozumitelnost odposlechů, jejich nekompletnost. Státního zástupce Petra Jiráta nepřímo vyzval, aby sám vyvodil odpovědnost, pokud se ukáže, že se jako exposlanec a otec od rodiny nechystá k útěku. Zprávu přináší server iDnes.cz.

Ať složí funkci a jde dělat něco jiného, pustil se Rath u soudu do žalobce Jiráta
Foto: repro ČT, tan
Popisek: David Rath na svobodě
reklama

David Rath k soudu dorazil poprvé bez eskorty, protože už není ve vazbě. Při posledním jednání před měsícem tomu ještě bylo jinak. Rath si při jednání opakovaně stěžoval na to, že odposlechy byly nesrozumitelné, nepomohlo mu, ani když dostal sluchátka, díky nimž mělo být tajně nahraným rozhovorům lépe rozumět.

Odposlechy jsou nesrozumitelné a kusé, stěžuje si Rath

"Policie na podkladě nějakého drbu žádá o nasazení takovéto techniky, aniž by tyto spekulace podložila jediným přímým důkazem," konstatoval Rath. Nesrozumitelné jsou odposlechy prý i proto, že jsou nekompletní. Kompletní zveřejnění odposlechů ale podle zákona není možné. "Nedá se určit, který den, ve kterou hodinu byly pořízeny," postěžoval si exposlanec.

Opakovaně odmítl myšlenku, že se podílel na schvalování předražených zakázek. Odborné posudky podle něj ukázaly, že předražené nebyly. Nelíbilo se mu ani to, že má státní zástupce Petr Jirát pořád za to, že by on sám mohl utéct. "Mám sto chutí ho vyzvat, že za předpokladu, že budu odsouzen a nastoupím do výkonu trestu, zda on složí funkci a půjde dělat něco jiného. Jestli si za tím svým tvrzením stojí natolik, že když já udělám pravý opak, tak odejde ze státního zastupitelství a uzná svůj omyl," uvedl také Rath. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…