Auta hoří už i ve Francii. Kvůli policii a koronaviru

20.06.2020 13:30

Od počátku nového tisíciletí se v ulicích francouzských měst čas od času objeví výtržníci, demonstranti a vandalové, kteří dávají najevo svou nespokojenost, zapalují auta a ventilují tak svůj hněv i strach. Letos k protestům došlo i navzdory koronaviru. V ulicích několika francouzských měst hořela auta. Jedním ze spouštěčů je pravděpodobně i nejistota spojená s koronavirem.

Auta hoří už i ve Francii. Kvůli policii a koronaviru
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.
reklama

V USA dál zuří nepokoje. Lidé vyrazili do ulic kvůli smrti George Floyda, kterého udusil bělošský policista. Protestuje se však i v jiných zemích, kupříkladu ve Francii. Kvůli počínání policie i kvůli koronaviru.

Podle informací serveru iDNES.cz před týdnem vypukly demonstrace a nepokoje. Dochází k zapalování aut a k ničení dalšího majetku. Lidé tak dávají najevo i obavy, co všechno ještě přijde s koronavirem a co všechno přijde po něm. Nepokoje začaly v okrajových čtvrtích několika měst. Tamní obyvatelé mají pocit, že je úřady v koronakrizi přehlížejí a chtějí na sebe upozornit.

Proto házejí po strážcích zákona petardy. Policie prý našla i sklad se zápalnými lahvemi. Policie používá proti demonstrantům slzný plyn.

„Rozbuškou protestů byla dopravní nehoda, při níž se třicetiletý motorkář bez helmy vážně zranil při nárazu do otevřených dveří neoznačeného policejního vozu,“ napsal server. Onen motorkář věří, že ho policie zranila schválně. Současně ale veřejně vyzval demonstranty, aby se nedopouštěly násilných aktů.

Protesty navíc přiživila nespokojenost lidí s prací policie, která pokutuje narušitele nočního zákazu vycházení. Ten byl ve Francii vyhlášen kvůli koronaviru. Ve Francii nemoc covid-19 postihla asi 160 tisíc lidí. Na 22 tisíc nemocných zemřelo. Řada dalších lidí přišla o práci a ocitla se v existenční krizi.  

Francouzský premiér Édouard Philippe spolu s kolegy vyjadřuje pochopení pro obavy demonstrantů z koronaviru i z budoucnosti po koronaviru, ale odmítá ustupovat vandalům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…