Autor Babišova neautorizovaného životopisu: Babiš měl tvrdé dětství

16.08.2014 8:15

O tom, jaký Andrej Babiš vlastně je, o jeho dětství i o údajné spolupráci s StB se mluvilo v posledním rozhovoru Daniely Drtinové v internetové televizi DV tv. Jejím hostem byl autor knihy Babiš - příběh oligarchy, novinář časopisu Reflex Tomáš Pergler.

Autor Babišova neautorizovaného životopisu: Babiš měl tvrdé dětství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Podle něj je současný ministr financí nesmírně pracovitý, racionální, má obrovskou paměť. „Všechny tyhle vlastnosti, když se spojí spolu s jeho velkou sveřepostí, tak to nám dá dohromady Babiše,“ definoval osobnost šéfa hnutí ANO.

Na doplňující otázky Babiš vůbec nereagoval

Přestože Pergler napsal Babišův životopis, osobně se s ním zřejmě prakticky nesetkal. Přiznal, že s vlastníkem Agrofertu mluvil „jen párkrát, víceméně na tiskových konferencích“. Knihu se rozhodl vytvořit na základě písemných pramenů. „Až potom jsem se rozhodl, že jej s tou knížkou seznámím, a chtěl jsem se ho zeptat na nějaké doplňující údaje. On ale vůbec nereagoval,“ posteskl si Pergler s tím, že Babiš mu neodpověděl ani na email, ani na esemesky.

Zajímavé informace uvedl Pergler o Babišově dětství. „Babiš měl tvrdý režim, zejména od otce, ten vyznával tvrdou ruku,“ přiznal novinář, že Babiš měl nelehký začátek života. Nikdy neměl problémy s prospěchem, až na gymnáziu měl podle vlastních slov i trojky z chování za to, že si sám psal omluvenky. Bylo to v době, kdy v Bratislavě žil sám s babičkou. Jeho rodiče tehdy žili ve Švýcarsku. Poté, co mladý Babiš prožil skoro rok v nemocnici, když mu odebírali slezinu. Právě z jeho zdravotních problémů možná vznikl jeho asketický způsob života. Podle Perglera skutečně Babiš dodržuje poměrně přísnou životosprávu. Nemůže se ani pořádně opít: „Kvůli tomu, že nemá slezinu, nemůže moc pít alkohol. Vím, že párkrát držel drastické diety a pořád cvičí,“ uvedl k tomu Pergler.

Když viděl, že je třeba někam vstoupit, tak tam vstoupil. I do SSM nebo KSČ

Už v mládí přistupoval k politice pragmaticky. Když viděl, že je někam třeba vstoupit, aby něčeho dosáhl, například do SSM, do KSČ, tak tam vstoupil a využil to. I když tehdejší ideologii nevěřil.

Závěrem upozornil, že síla Babišových vlastností je velká a vždy na „sto procent, někdy až na sto deset procent využil to hřiště, které mu bylo dáno. Tohle hodně politiků stále nechápe“, upozornil. Na otázku Drtinové, kam Babiš ČR zavede, odpověděl, že asi nikam, protože nebude mít velkou moc. „Maximální hranice jeho volebního zisku je kolem 30 %. Nevěřím tomu, že tu bude Babišovská diktatura,“ dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nepůjde to jinak. Prostě se musí dát Ukrajině, co potřebuje. Petr Pavel to občanům vysvětlí

14:21 Nepůjde to jinak. Prostě se musí dát Ukrajině, co potřebuje. Petr Pavel to občanům vysvětlí

Zvolený prezident Petr Pavel dal najevo, že je připraven komunikovat s Andrejem Babišem jako s jakým…