Autor námětu epizody, za níž čelí kritice Stropnický, nám řekl, jak to celé bylo

24.10.2014 17:00 | Zprávy

Ministr obrany a policejní šéf Kriminálky Anděl v jedné osobě způsobil značný rozruch. Stalo se tak poté, co byla odvysílána epizoda s názvem Mise, kde je armáda líčena poněkud nešťastně a v rozporu s realitou. Ke zmíněnému dílu se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i autor původního námětu. Zdůraznil, že jde o dramatické, fiktivní dílo, nikoli dokument či publicistiku. On sám si práce vojáků podle svých slov velice váží.

Autor námětu epizody, za níž čelí kritice Stropnický, nám řekl, jak to celé bylo
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Kvůli seriálovému dílu Kriminálky Anděl, nazvanému příhodně „Mise", teď čelí ministr obrany Martin Stropnický (ANO) tvrdé kritice. Vystupuje tu totiž proti „chuligánské" armádě, která navíc kšeftuje s drogami z Afghánistánu. Velkou nelibost také vzbudila replika seriálového policejního šéfa. „Nezlobte se na mě, ale nějaká mezinárodní pověst a rotace Afghánistánu je mi ukradená," pravil v epizodě seriálu Kriminálka Anděl policejní plukovník Tomeček, ztvárněný právě Stropnickým. V seriálu se také řeší problém obchodování členů vojenské jednotky s opiem.

Serveru ParlamentníListy.cz poslal své vyjádření také autor námětu do seriálu Vítězslav Jareš a popsal, jak celý díl vznikal. „Příběh měl vývoj. V první fázi bylo důvodem pro vraždu vojáka Hájka ve výtahu to, že syn plukovníka Peterky byl s Hájkem na misi v Afganistanu, kde si udělali s kolegy párty, opili se a Hájek vyprovokoval mladého Peterku ke hře známé jako ruská ruleta, při níž se mladý Peterka zastřelil. Vojáci to zakamuflovali jako sebevraždu, aby neměli malér. Otec plukovník Peterka se to dozvěděl a tak se Hájkovi pomstil,“ popisuje Jareš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

A co že bude mít Bulharsko EURO?

Co dobrého to občanům přinese? Stačí se podívat třeba na Chorvatsko, které kvůli přijetí EURA podražilo - nejen pro turisty, ale i pro místní. A jestli si tak chcete brát příklad z ostatních, proč si ho neberete i v tom, jaká je téměř ve všech ostatních členských státech životní úroveň a jaká je u n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Společná střední Evropa, bez Německa. 90 let starý plán našeho premiéra

4:45 Společná střední Evropa, bez Německa. 90 let starý plán našeho premiéra

Orientace na Francii a Velkou Británii, to byl koncept prvorepublikové zahraniční politiky ražený Ed…